3 iemesli, kāpēc labiekārtot piemājas teritoriju

mājas-pagalma-iekārtojumsIegādājoties savu mājokli, parasti vairāk uzmanības tiek koncentrēts uz ēkas iekšpusi — tiek veidots interjers, meklētas atbilstošas mēbeles, sadzīves tehnika. Vidi vēlamies iekārtot tā, lai būtu ērti un mājīgi, kā arī gaumīgi. Un tam netiek žēloti līdzekļi. Tomēr tikpat daudz uzmanības ir pelnījusi arī piemājas teritorija, jo arī tā ir daļa no dzīve telpas.

 

  • Norobežota un droša teritorija

 

Pagalms ir mājas turpinājums. Un tā ir daļa no savas privātās zonas. Pret to arī attiecīgi ir jāizturas, domājot par to, kā pagalmu norobežot, padarīt drošu, nodrošinot ģimenei privātumu. Visbiežāk šādam mērķim izvēlas kvalitatīvu un gana augstu sētu, kā arī pamatīgus vārtus. Tas ir gan šķērslis, kas pasargā no nepiederošajiem, kā arī barjera, kas rada privāto telpu. Ja izvēlas žogu, kas ir no koka, tad ir nodrošināta mazāka caurredzamība, ļaujot savā pagalmā justies komfortablāk un brīvāk.

Jāpadomā arī par to, kāda veida vārti izvēlēti. Tiem jāatbilst augstiem drošības standartiem. Tāpēc laba izvēle būs automātiskie vārti, kas atverami tikai piederošām personām. Kā arī tās ir papildu ērtības. Latvijā popularitāti iemantojuši vietējā uzņēmuma Ripo automātiskie vārti, kas ir ļoti kvalitatīvi, kā arī tiek individuāli pielāgoti katram objektam, sniedzot maksimālu drošību un labu izskatu, kas arī mūsdienās nav mazsvarīgi.

 

  • Patīkama un aktīva vide bērniem

 

Viena no galvenajām priekšrocībām savai mājai un pagalmam ir iespēja izveidot bērniem draudzīgu un aktīvu vidi, kur droši pavadīt laiku svaigā gaisā. Ja mājas teritoriju iežogo sēta, vārti ir slēgti, tad bērni var droši spēlēties arī bez vecāku nemitīgas klātbūtnes.

Vienu pagalma daļu noteikti jāatvēl, lai ierīkotu dažādas aktivitātes atbilstoši bērnu vecumam. Tā var būt smilšu kaste, šūpoles, kādi kāpšļi, slidkalniņš un citas lietas, kas ļauj izkustēties, attīstīt fantāziju un vienkārši labi pavadīt laiku ārpus telpām, kas mūsdienu bērniem ir ļoti būtiski, jo viņi jau tāpat pārāk daudz laika pavada telpās, pie dažādām ierīcēm. Tieši bērnu ērtības ir viens no iemesliem, kāpēc daudzas ģimenes no dzīvokļiem pārceļas uz savu māju.

 

  • Skaista un atpūtai piemērota zona

 

Bet prieks no sava pagalma ir ne tikai bērniem. Arī vecāki jūtas daudz labāk, jo var parosīties ārpus telpām. Sievietēm patīk ierīkot puķu dobes, mazu dārziņu, iekopt siltumnīcu, kur izaudzēt kādu dabas velti. Pagalma iekārtošanā jāspēj sabalansēt visu vajadzības.

Jāierīko arī atpūtas zona, kurā ir ērtas dārza mēbeles. Gada siltajā sezonā tur tiks pavadīts ļoti daudz laika — gan ikdienā, gan svētku brīžos. Maltīte svaigā gaisā taču ir daudz labāka! Vīrieši izmanto iespēju ierīkot plašāku garāžu vai samniecības telpas, kur var netraucēti padarboties ar to, kas viņiem interesē. Svarīgi padomāt, lai plānojums ir tāds, ka ir viegli kopt zālienu, nav jāvelta pārāk daudz laika visādiem pinķerīgiem sīkumiem. Arī dobes un apstādījumus var izveidot tādus, kas neprasa pārāk dadz rūpju. Noslogotiem cilvēkiem tas ir ļoti būtiski. Vajag tikai iedvesmu, lai radītu tādu pagalmu, kurā ir patīkami un droši atpūsties.