5 saimnieciskie darbi, kas jāizdara vasarā

saimnieciskie darbiVasara ir labākais laiks ne tikai atvaļinājumam un atpūtai, bet arī daudziem mājas un saimniecības darbiem, kuriem vasara ir īpaši piemērota. Piedāvājam nelielu sarakstu ar darbiem, kuriem vasara būs vispiemērotākais laiks. Ja neko no šī visa vēl neesat paspējuši izdarīt, tad ir pēdējais laiks to ieplānot, jo vasara jau ir pusē.

1. Iznest saulē dīvānus un matračus

Putekļu ērcītes ir viens no alerģisko cilvēku lielākajiem biediem. Tās ir neredzamas, grūti apkarojamas un rada lielu diskomfortu. Vasara ir labākais laiks, kad uzsākt ar tām nopietnu cīņu. Saule ir viens no labākajiem dezinficētājiem un putekļu ērču iznīcinātājiem. Dīvānus un gultu matračus saulainās dienās var iznest pagalmā, lai tie saņemtu dabisko dezinfekcijas devu. Lai saules staros putekļu ērcītes ietu bojā, dīvānam un matracim ir jāatrodas ārā vismaz trīs stundas.

2. Veikt kosmētisko remontu bērnistabā

Bērni aug neiedomājamā ātrumā. Te tikko bija zīdainis, tad jau bērnudārznieks, bet rudenī jau jāpalaiž skolā! Bet vai šajā laikā bērnistabā arī ir augusi ar viņu kopā? Ja vairākus gadus bērnistabā nav bijušas izmaiņas, tad vasara ir labākais laiks, kad to īstenot. Var nomainīt mēbeles, atsvaidzināt sienas un grīdu. Istabas iekārtojumam ir jāatbilst bērna vecumam un vajadzībām, jābūt ergonomiskai un ērtai. It īpaši, ja tiek uzsāktas skolas gaitas, jo istabas interjers un ērtības arī ietekmēs bērna sekmes un vēlmi mācīties, ietekmēs to, cik viņš labi atpūšas un atgūst spēkus pēc diena skolā.

3. Iztīrīt dūmvadu

Ja mājā ir autonomā apkure un dūmvads, tad vasarā ir obligāti jāveic dūmvada tīrīšana, lai tos sagatavotu jaunai apkures sezonai. Dūmvadi apkures sezonas laikā piekrājas ar netīrumiem un sodrējiem, kas palielina ēkas ugunsbīstamību. It īpaši, ja dūmvadi vēl nav labā tehniskajā stāvoklī. Vasara ir laiks, kad to visu sakārtot. Arī pati apkures iekārta ir jāiztīra un jāveic labojumi, ja tas ir nepieciešams. Ja dūmvadi ir novecojuši un nedroši, tad ir jāveic to atjaunošana vai pat pilnīga nomaiņa.

4. Iztīrīt saldētavu un pagrabu

Vasara un rudens ir ražas laiks, kad arī piepildām saldētavas un pagrabus. Lai to labāk izdarītu, pirms tam ir jāiztīra vecie krājumi, jāsakopj gan pagrabs, gan saldētavas, izmetot veco un bojāto, veicot inventerizāciju krājumos. Tad būs skaidrs, cik daudz un ko vēl gādāt no jaunajām ražām. Vasarā arī daudz vieglāk atlaidināt saldētavu, ja tas ir nepieciešams.

Noderīgus padomus varat izlasīt šajā rakstā:

http://www.la.lv/saldetavas-jusu-vasaras-gardumu-labakais-draugs/.

5. Sakopt adījumus

Rudens un ziema pienāks ātrāk, nekā jūs domājat. Tad atkal no skapjiem gribēsies ņemt ārā siltos džemperus, jakas un meklēt vecmāmiņas adītās vilnas zeķes. Vasara ir arī piemērots laiks, lai veiktu inventerizāciju savos adījumos un tos arī pienācīgi sakoptu, lai tie ilgāk kalpotu un saglabātu savu labo izskatu.

Vairāk par to, kā aprūpēties par adītiem apģērba gabaliem, varat izlasīt šajos rakstos:

http://jauns.lv/raksts/sievietem/197447-adijumi-joprojam-mode-padomi-ka-tos-kopt

http://www.seekthesimple.com/2017/10/02/adijumu-kopsana-un-lolosana/.