Acu lāzeroperācija – nesāpīga un efektīva metode acu slimību novēršanai

adult-blue-blue-eyes-865711

Mūsdienu medicīna visos lauciņos attīstās un iet uz priekšu lieliem soļiem. Pacientiem tiek nodrošinātas arvien inovatīvākas, efektīvākas un mazinvazīvākas metodes, ar kuru palīdzību var novērst veselības problēmas, veikt ķirurģiskas procedūras. Acu veselība nav izņēmums. Jau kādu laiku acu lāzeroperācijas ir ārstu un pacientu ikdiena.

Kādas acu saslimšana var labot ar lāzeru

Acu lāzeroperācija ir metode, kas piemērota dažādu acu saslimšanu novēršanai. Vispirms jau tā ir glaukoma, ko var efektīvi labot ar acu lāzeroperācijas palīdzību. Tāpat šo metodi izmanto sekundārās kataraktas pacientiem. Acu lāzeroperācija tiek izmantota arī vairāku tīklenes slimību gadījumos: diabētiskā retinopātija, tīklenes vēnu tromboze, perifēriskā tīklenes distrofija, periferisks tīklenes plīsums un citas saslimšanas.

Kādas ir acu lāzeroperācijas priekšrocības

Būtiskākie ieguvumi, ko sniedz acu lāzeroperācija, ir saistāmi gan ar pacienta komfortu, gan ievērojamu atveseļošanās perioda saīsināšanos. 

Acu lāzeroperācija ir pacientam nesāpīga procedūra, kas nav ilga un tiek veikta ambulatoros apstākļos, tāpēc pacientam nav jāpaliek slimnīcā pa nakti. 

Svarīgi, ka procedūras laikā acu ābols netiek pakļauts ķirurģiskai iedarbībai, tāpēc arī atveseļošanās periods ir ievērojami īsāks. Tas gan uzlabo pacienta dzīves kvalitāti, gan samazina darba nespējas periodu. Tie visi ir ļoti būtiski ieguvumi gan pacientam, gan medicīnai un valstij kopumā, jo pacients ātrāk atgriežas pie sava ierastā dzīves ritma.

Kur var veikt acu lāzeroperāciju

Acu lāzeroperācija ir pieejama lielākajās slimnīcās, poliklīnikās un medicīnas centros, kas nodrošinātas ar jaunākās paaudzes lāzera iekārtām. VCA poliklīnikas un medicīnas centri ir vienas no tām iestādēm, kur droši var doties, lai veiktu šo operāciju. Pēc konsultācijas ar ārstu un visiem nepieciešamajiem izmeklējumiem, tiks izstrādāts piemērots ārstēšanās un procedūras plāns. Vairāk par to, kur un kā veikt acu lāzeroperāciju VCA poliklīnikās, varat uzzināt: https://www.vca.lv/kirurgij/oftalmologiskas-acu-operacijas.html.

Kā sevi pasargāt no acu saslimšanām

  • Nodrošināt sev veselīgu un sabalansētu uzturu.
  • Regulāri pārbaudīt acis un redzi pie speciālista.
  • Sargāt acis no traumām.
  • Izmantot tikai sev piemērotus redzes korekcijas līdzekļus.
  • Nepārslogot acis pie dažādiem ekrāniem.
  • Veikt acu vingrinājumus.
  • Izmantot saulesbrilles ar UV aizsardzību.
  • Rūpēties par pareizu apgaismojumu un ergonomisku darba vietas iekārtošanu. 
  • Nodrošināt telpās pietiekamu mitrumu, kā arī uzņemt daudz šķidruma. 
  • Jebkuru sūdzību gadījumā savlaicīgi vērsties pie redzes speciālista.