Atpūta pie ūdens – vasaras lielākais bonuss

Vasara nāk ar sauli, jūru, svaigu gaisu un, viennozīmīgi, ar pamatīgu svelmi. Mums visiem tādā laikā patīk nodoties saldējuma kārdinājumam un ūdens vilinājumam. Kas gan šādā laikā var būt labāks par aktīvo atpūtu pie ūdens!

Jūra – tiem, kas sauļojas

Ja vēlamies runāt tieši par aktīvo atpūtu, tad jūra mums maz ko var piedāvāt. Un kaut vai tikai tāpēc, ka tur pulcējas lielākie saules mīļi un peldētāji. Protams, jūras smiltīs varam spēlēt bumbu, galvenais – netraucēt citiem atpūtniekiem. Tāpat vēlams neieklīst nejauši nūdistu pludmalēs – tur šādus “iebrucējus” var pamatīgi nolinčot!

Ja zināt kādu vietu pie jūras, kur nav daudz cilvēku, vai jums ir pieejama kāda privāta teritorija jūrmalā, tad aktīvā atpūta šeit būs īstenojama netraucējot citus atpūtniekus. Droši ņemiet ūdens motociklu vai SUP dēli un dodieties jūras viļņu ekspedīcijā.

Tomēr, ja esat vien sauļošanās un alus mīlis – atpūtieties kāpās kopā ar citiem, kas “ķer sauli”

Sekojiet temperatūrai

Ir ļoti svarīgi sekot līdzi gaisa temperatūrai. Ne tikai pie ūdeņiem, bet vispār. Izmantojiet uzticamus laika ziņu portālus, kur gaisa temperatūra un laika apstākļi redzami ik pa stundai, piemēram, Meteo.lv. Kāpēc tas ir svarīgi?

  •    Nedodieties ilgstošā atpūtā ārpus mājas, ja saules radiāciju sola īpaši bīstamu!
  •    Nav vēlams uzturēties saulē pusdienas laikā, kad tā ir visindīgākā!
  •    Sargieties no apdegšanas un pārkaršanas!
  •    Iespējams, sola negaisu vai vētru – esiet informēti!

It īpaši sargiet bērnus un savus mājdzīvniekus, ja ņemat tos līdzi atpūtā! Lietojiet saules aizsargkrēmu ar labu aizsardzības līmeni.

Pie upes vai ezera – vēsāk un tīrāk

ezersJa iespējams, izvēlieties atpūtu pie kādas upes vai ezera. Ja iespējams, pēc iespējams nomaļākā vietā, kurā nav lērums citu atpūtnieku. Kāpēc?

  •    Šeit būs daudz tīrāks ūdens un vide.
  •    Upēs ūdens ir vēsāks un veldzējošāks.
  •    Ja tuvumā ir koki, tie sniegs papildus veldzi – ēnu.

Uzmanieties no čūskām un kukaiņiem, kas pie upēm un ezeriem varētu būt sastopami!

Ko darīt, kā atpūsties? Elementāri – izvēlieties to, kas sirdij tuvs. Noīrējiet laivu vai katamarānu, peldieties, cepiet gaļu, spēlējiet bumbu! Galvenais, esiet ūdens tuvumā un izbaudiet veldzi, ko sniedz ūdens laikā, kad laukā ir karsts!

Sauļošanās vien neko vērtīgu jums nedos. Toties aktivitātes pie ūdens sniegs patīkamu nogurumu un gandarījumu. Veiksmīgu atpūtu!