Automašīnai vajag garāžu

garāža priekš auto
Dzīvojot dažādās vietās, esmu guvis pārliecību, ka ir ļoti labi, ja ir pie mājas garāža. Latvijas laika apstākļos tā ir liela priekšrocība un ērtība. Tas tiešām nāk par labu automašīnai, arī pašiem ir vieglāk, jo nav jācīnās ar dažādiem faktoriem, kas aktuāli, ja automašīna tiek turēta zem klajas debess.

Tāpēc tagad, kad beidzot esmu nonācis līdz tādam dzīves punktam, kad palēnām ceļu pats savu māju, zinu, ka arī garāža būs iekļauta manā plānā. Patiesībā jau tā ir sākta celt līdzās jaunbūvei. Garāža ir māja automašīnai. Tagad, kad man ir arī jauna automašīna, tikai dažus gadus veca, ir vēlme parūpēties par tās drošību.

Garāžu jau esmu ieplānojis gana lielu, drošu un pamatīgu, jo tajā jau stāv ne tikai auto, bet glabājas daudzas citas lietas, kuras nav vēlme turēt mājās. Mana izvēle arī ir automatizēti paceļamie vārti, jo esmu komforta cienītājs. Labāk nospiežu podziņu, lai paceļamie vārti paši atveras, nevis kāpju ārā un pats veru vaļā un ciet garāžas vārtus. Kāpēc gan neizmantot komfortu, ko sniedz automatizēti paceļamie vārti?

Un ziemā garāžas priekšrocības ir tiešām būtiskas, jo var iekāpt automašīnā, kurai nav aizsaluši logi, nav jāgaida, kamēr tā uzsils, lai varētu braukt. Un gadās tā, ka lielā aukstumā auto pat nevar iedarbināt. Ja ir kvalitatīva un pat apsildāma garāža, tad visas šīs problēmas nav aktuālas. Es esmu ieplānojis tādu garāžu, kas ir savienota ar dzīvojamo ēku, lai var no vienas otrā nokļūt, neejot ārā. Protams, ka visai ēkai un arī garāžai tiks ierīkota signalizācija, jo par drošības jautājumiem mūsdienās ir nopietni jādomā, zagļi kļūst arvien pārdrošāki un radošāki savās darba metodēs.

Skaidrs, ka automašīna, kas visu laiku turēta garāžā, kuru maz ietekmējuši laika apstākļi, būs labākā stāvoklī, tā ilgāk kalpos bez vajadzības pēc remonta. Tāpēc, ja ir iespēja, vajdzētu padomāt par garāžu. Ja ir vajadzīgās zināšanas, tādu pat var uzcelt ar savām rokām.