Bērna pirmā dzimšanas diena

Tikko piedzimstot mazulim liekas, ka gribas svinēt katru jaunu dienu, kuru mazais pavada šai pasaulē. Apkārtējiem liekas, ka mazulis aug griezdamies, mammai, kura viņu redz dienu un nakti liekas, ka mazais ir tāds kāds tikko piedzimis, šķiet, laika izjūta pazūd augām dienām sēžot ar bērnu… Tomēr nepaspēj ne acu pamirkšķināt, kad mazajam pienākusi pirmā svarīgā jubileja – pirmā dzimšanas diena.

berna-dzimsanas-dienaDzimšanas diena ir diena, kuru mīl gandrīz visi cilvēki. Tikai paliekot vecākam uz dzimšanas dienu vairs negribas dāvanas un vispār negribas NEKO, jo par ko gan priecāties, kad paliec tikai vecāks un vecāks. Un mēs jau zinām, kam cilvēks tuvojas paliekot vecāks.

Tomēr ar bērniem ir pavisam savādāk. Bērni gaida katru savu dzimšanas dienu kā lielāko notikumu dzīvē. Dzimšanas diena nozīmē dāvanas, draugus, kūku, tā ir diena, kad visi ir mīļi, diena, kas tiek pavadīta izdabājot visām bērna iegribām.

Dāvanas tik būtiskas noteikti nebūs mazulim, kuram vēl ir tikai gadiņš. Protams, rotaļlietas vienmēr priecēs mazo sirsniņu. Tomēr, ja jāizvēlas dāvanas tik mazam bērniņam, labāk jautāt vecākiem – kas ir nepieciešams, ko dāvināt, savādāk var sanākt tā, ka dāvanas atkārtojas vairākiem dāvinātājiem vai šādas mantas jau vecāki paši bija iegādājušies…

Dāvanas bērnu dzimšanas dienās ir ļoti svarīgs elements. Jo tieši to bērns šai dienā gaida. Bet kā ar pārējo?

berna-pirma-dzimsanas-dienaJa mazuļa pirmo jubileju vecāki ir nolēmuši patiešām svinēt, tad parasti šādi svētki izvēršas par pasēdēšanu vecākiem, nevis pašam bērnam. Gada vecumā mazulis vēl ir gaužām mazs un līdz galam neizprot, kas ir dzimšanas diena. Tomēr tāpat vecākiem nākas plānot pasākuma vietu un norises laiku. Lai jau mazulis redz, ka visi viņam pievērš uzmanību, ka diena tiek veltīta viņam vien!

Uz šādu dzimšanas dienu var noīrēt kādu kafejnīcu. Nav īsti jēgas īrēt veselu bērnu laukumu vai animatorus, ja nu vienīgi ciemos ir saaicināti arī lielāki bērni – draugu un paziņu atvases.

Noteikti nedrīkst aizmirst par gardu kūku. Lieliska iespēja ir iegādāties divas kūkas – vienu viesiem, bet otru, pavisam nelielu, mazulim, lai viņš var droši savā dzimšanas dienā ar abām rokām mesties iekšā kūkā un baudīt svētkus ar visu sirdi! Toties visi mierīgi varēs baudīt savu kūku, kas būs glīti sagriezta gabaliņos un nebūs izķēpāta ar mazām rociņām.

Tāpat ļoti interesanti ir ieviest svinību vietā nelielu foto stūrīti. Pasūtīt rotājumus, kas atbilst tematikai “Mans pirmais gadiņš” un ļaut viesiem šajā stūrītī nobildēties ar mazo jubilāru, ja vien viņam nekas nav pret šādu aktivitāti.

Mazuļa pirmo dzimšanas dienu tomēr vajadzētu svinēt tieši mājās, jo mājas vēl aizvien ir tā vieta, kur mazais un arī viņa vecāki jūtas vislabāk un drošāk. Daudzi vecāki dod priekšroku vienkāršai pasēdēšanai bez daudziem visiem, savā ģimenes lokā. Un kāpēc ne, šāda ideja ir apsveicama. Mazais var sajusties neērti lielā cilvēku sabiedrībā un sākt gražoties. Niķīgs mazulis nebaudīs svētkus pats un neļaus to darīt citiem, tas ir fakts.