Bērnu drošība vasarā

drošībaViena no “karstākajām” vasaras tēmām ir bērnu drošība. Par to īpaši runā ārsti un citas instances, kurām jāsakaras ar bērnu traumatisma sekām. Katram pieaugušajam, kura aprūpē ir kaut viens bērns, ir nopietni jāpadomā, kā garantēt viņa drošību. It īpaši vasarā, kad ir skolas brīvlaiks un daudz vairāk laika tiek pavadīts ārā, dažādās aktivitātēs, kā arī palielinās laiks, ko bērns pavada bez uzraudzības.

Drošība mājā

Kad bērni sāk ikdienā vairāk laika pavadīt mājā, jo nedodas uz bērnudārzu un skolu, kārtējo reizi ar kritisku skatienu jāpaskatās uz savu māju, tās iekārtojumu, bīstamajām zonām, riskiem. Varbūt kaut kur palikuši asi instrumenti, varbūt nav aizslēgts sadzīves ķīmijas skapītis, varbūt sērkociņi palikuši pa rokai. Noteikti pārbaudiet, vai logi nav pieejami maziem bērniem.

Drošība pagalmā

Vasara ir ļoti labs laiks, lai bērni vairāk uzturētos pagalmā, spēlētos smilšu kastē un darītu citas aizraujošas lietas svaigā gaisā. Tas nozīmē, ka vecākiem jāpārbauda, kādā stāvoklī ir pagalmā esošās spēļu iekārtas, šūpoles, batuts un citas lietas. Jānodrošina, ka bērni nevar brīvi izskriet no pagalma uz ielas. Daudz drošāk bērniem pagalmā uzturēties, ja ir žogs un vārti. Ja māja ir brauktuves malā, tad vārti un žogs noteikti būtu jāuzstāda, tas sniegs būtisku drošības uzlabojumu. Kvalitatīvi un katram īpašumam piemēroti vārti iegādājami pie Ripo-Baltic.

Drošība ceļu satiksmē

Gan lielāki, gan mazāki bērni vasarā atrodas arī uz ceļa, uz ietves, veloceliņiem. Atkal un atkal ar bērniem jāpārrunā drošības jautājumi, jāatgādina ceļu satiksmes noteikumi, jāpārliecinās, ka viņiem ir viss vajadzīgais aizsargaprīkojums. Mazākiem bērniem uz ceļa jāatrodas tikai pieaugušo pavadībā. Lielāki bērni uz publiskajiem spēļu laukumiem mēdz doties vieni paši. Tādos gadījumos arī jāpārliecinās, ka viņi zina un saprot, kā tur uzvesties, kā neapdraudēt ne sevi, ne citus bērnus.

Drošība sabiedrībā

Vasarā bērni laiku pavada dažādās sabiedriskās vietās bez pieaugušo uzraudzības, ja viņu vecums to atļauj. Tas nozīmē, ka bērni arī var kļūt par ļaundaru upuriem. Vajadzētu ar bērniem pārrunāt, kā rīkoties bīstamās situācijās, kā izvērtēt situāciju, izvairīties no aizdomīgiem svešiniekiem, nepakļaut sevi briesmām. Tas ir mūžsenais stāsts par to, ka nevajag runāt ar svešiniekiem, kāpt svešās automašīnās, ņemt no svešiniekiem dāvanas un doties līdzi. Jānodrošina bērnam iespēja piezvanīt, jāiemāca visi ārkārtas telefona numuri.