Bibliotēka – zināšanu templis

Bibliotēka. Tā ir vieta, uz kuru dodamies pēc zināšanām. Tā ir vieta, kas jau ar savu gaisotni vien uzlādē un sniedz vēlmi meklēt, rast un atrast, lasīt un uzzināt.

Studentu galamērķis

Nedaudz žēl, tomēr fakts. Ir vesels lērums cilvēku, kas bibliotēku apmeklē vien piespiedu kārtā. Tie ir studenti. Tiklīdz studiju ietvaros tiek uzdots ko izlasīt, ko uzzināt un pašķirstīt, viņi bariem vien dodas uz bibliotēku, ja vien vajadzīgā informācija nav atrodama internetā…

Students ir tas cilvēks, kurš prot lasīt starp rindām, neiedomājami ātri un bezmērķīgi, neiedziļinoties. Protams, visu cieņu tiem, kas nepieder šim vairākumam un patiešām studē, mācās, lasa un izprot izlasīto. Šādi cilvēki ne tikai studē diploma dēļ, bet arī iegūst no studijām visu maksimumu, ko tās sniedz.

Divas “mātes” bibliotēkas Rīgā

Rīgā ir ļoti daudz vietu, kuras apmeklēt, lai lasītu, lai atrastu sev tīkamu literatūru.

Rīgas Centrālā bibliotēka atrodas pašā Rīgas centrā. Tai ir vairākas filiāles visā Rīgā, lai grāmatu pasaule būtu pieejama visiem Rīgas iedzīvotājiem, arī tiem, kas uz centru netiek vai kam nav ērti tik tālu atbraukt. Centrālā bibliotēka nav tikai vieta, kur iespējams paņemt un lasīt grāmatas. Šeit regulāri notiek dažādas izstādes, lekcijas un pasākumi. Atliek vien sekot līdzi notikumiem bibliotēkas mājas lapā vai Facebook profilā.

Latvijas Nacionālā bibliotēka – jauna, izcili skaista, ne tikai grāmatu pils, bet arī ievērojams arhitektūras piemineklis Rīgā un visā Latvijā.

Ēkā Mūkusalas ielā 3 jeb Gaismas pilī Latvijas Nacionālā bibliotēka atrodas kopš 2014. gada. Bibliotēkas ēku projektējis pasaulē atzītais latviešu izcelsmes arhitekts Gunārs Birkerts un tā ir viena no nozīmīgākajām kultūras būvēm 21. gadsimtā Latvijā. Gaismas pils un tās infrastruktūra ļauj bibliotēkai ne tikai sniegt pamatpakalpojumus un organizēt savas norises, bet arī nodrošināt platformu visdažādāko sadarbības partneru aktivitātēm un veidot unikālas radošās sinerģijas.

Bibliotēka – universāla zināšanu krātuve

Uz bibliotēku iespējams doties arī lai pastrādātu ar virtuālajām datu krātuvēm, audio failiem un ierakstiem, kas nav pieejami mājās pie datora.

Ja mājās nav pieejams dators vai gadījusies kāda tehniska kļūme, dodieties uz bibliotēku, tur vienmēr pieejami vairāki datori, pie kuriem var strādāt un mācīties vai vienkārši “sērfot internetā”. Šo iespēju izmanto pat parasti garāmgājēji, kam ikdienā dators nav pieejams.

Bibliotēkās vienmēr ir bezmaksas Wi-Fi, tāpēc varat droši strādāt arī ar savu līdzi paņemto datoru. Laiks, cik ilgi uzturaties grāmatu templī nav ierobežots – varat mācīties vai strādāt kaut visu dienu.

Dažkārt cilvēki apvieno darbu ar bibliotēkas apmeklējumu. Kā nekā bibliotēkā ir pieejama literatūra, kas palīdz arī dažādās specialitātēs. Ja jums jāizmanto kāda grāmatvedības programma, tad, pavisam iespējams, bibliotēkas krājumos atradīsiet kādu grāmatu, kas palīdz tikt ar konkrēto programmu galā. Tāpat grāmatvedības programma ekonts var būt pieejama bez maksas – varat strādāt no jeb kuras vietas!

Tīrākā iestāde Rīgā

Bibliotēka man šķiet pati tīrākā un patīkamākā iestāde. Tajā tualetēs nemētājas biksīšu ieliktnīši kā kafejnīcās un Rīgas bāros, tajā neveļas putekļu bumbas un neož pēc vecuma. Bibliotēkā vienmēr smaržo pēc tīrības un grāmatām. Tā īpašā smarža, kuru pazīst īsteni grāmatu mīļotāji.

Bibliotēka ir zināšanu meka, templis, vieta, kur glabājas neaptverams daudzums gudrību. Atliek tikai pašam iet, meklēt, lasīt un izprast.

Ko es esmu novērojusi, kā patstāvīga bibliotēkas apmeklētāja – šeit jūs sastapsiet ļoti atsaucīgu personālu. Bibliotēkas darbinieces vienmēr palīdzēs ar padomu, vienmēr uzsmaidīs un ļoti ātri noorientēsies.