Cik svarīgi ir Ziemassvētki latvietim?

ziemassvētku-rotājumsZiemassvētki ir svētki, kurus pazīst visā plašajā pasaulē. Vieni tos svin kaut kur Ņujorkas augstajos torņos, citi zemēs, kurās pat nav eglīšu, vēl citi uz kuģiem tālu okeāna vidū, jo tā paredz viņu dzīvesstāsts. Lai kā nebūtu, Ziemassvētki ir paši sirsnīgākie un skaistākie svētki pasaulē.

Svētku noskaņa un tās iztrūkums

Agrāk man bija dziļi vienalga par to, kādas dāvanas iegādāties un kam, vai vispār iegādāties… Laikam jau tāpēc, ka nebija īsti kam. Visapkārt pasaulē sludina to, ka Ziemassvētki ir tādi kā ģimenes svētki, bet ko tad es, cilvēks, kuram ģimenes nav…

Kad es biju maza, es nezināju, kas ir zobu higiēnists un manikīrs, man bija pilnīgi vienalga par kosmētiku un skaistumkopšanas procedūrām, jo dzīvoju ar vecvecākiem dziļi laukos. Mans vectēvs bija mana ģimene. Jā, viņš svinēja Ziemassvētkus un vismaz pāris gadus manī bija tā īpašā svētku sajūta, bet tad es vēl biju maza.

Kad paaugos, paliku bez sava audzinātāja – vectēva. Līdz ar to paliku bez ģimenes. Un ātri vien pagaisa svētku sajūta tā īsti nemaz vēl neparādījusies.

Ziemassvētki ienāk sirdī līdz ar bērniem

bērni-ziemassvētkosProtams, ar laiku es izveidoju pati savu ģimeni. Kad satikos ar savu tagadējo vīru, tad pamazām sāka parādīties svētku sajūta manī. Viņš, protams, bija izaudzis citādā, normālā ģimenē un viņa uzskati bija krasi citādi kā manējie. Viņam patika un patīk Ziemassvētki līdz ar to arī man tie sāka patikt.

Šogad mūsu ģimenē pirmo reizi svinam Ziemassvētkus kopā ar bērnu. Nav jau tā, ka svētku noskaņa uzreiz mūs pārņēma kā stipra narkotika. Tas viss notiek pavisam citādi. Bērns uzliek pienākumus. Ja citādi mēs egli nebūtu pirkuši, tad šogad pirkām un rotājām, lai mazais redz, ka tā vajag. Nākamgad varbūt brauksim visi kopā uz mežu, lai bērnam vēl interesantāk. Kas tad mums, pieaugušajiem, mēs jau priecājamies par to vien, ka atvasīte laimīga un smaida skatoties uz eglītes mantiņām un spožajām gaismiņām.

Svētkos jāpiemirst sliktās lietas

Svētki ir laiks, kad būtu jānoliek maliņā neizdarītos darbus un sliktās domas, kuras parasti nomākušas. Ja bijis ieplānots zobu higiēnista apmeklējums – pārceliet to uz vēlāku laiku. Baudiet svētkus un saldumus, zobu higiēnists pagaidīs. Zobu higiēnists, ja reiz tādu piemēru paķēru, būtu jāapmeklē tieši pēc svētkiem. Lai jau saved kārtībā saldumu saēstos zobus.

Bet parādus gan jāatdod līdz jaunajam gadam. Lai visi parādi un ligas paliek vecajā gadā, jauno jāsāk ar jauniem iespaidiem, jaunām apņemšanām un jaunu dzīves dvesmu.

Kas latvietim svētku laikā svarīgs

Redzēju kādu ziņu sižetu, kur intervēja Lielvārdes iedzīvotājus jautājot, kas viņiem svētku laikā svarīgs un svēts. Skumji jau bija dzirdēt, ka visiem tik dāvanas vien prātā. Bet tā mēs laikam esam audzināti, materiāli nozīmīgi.

Nedaudz žēl veco ļaužu, kam ģimenes vairs nav vai arī visi svarīgie cilvēki pairuši pa pasauli – kurš ārzemēs, kurš pie savām jaunajām ģimenēm. Ziemassvētki ir piedošanas laiks. Ja jums palicis kas nepiedots, kas smas uz sirds – piedodiet un izlīgstiet mieru.

Visi noteikti ir redzējuši slaveno filmu “Viens pats mājās”. Tik dīvaina ir sajūta, ka katru gadu uz pasaules kāds to redz pirmo reizi. Tāpat kā šogad mans dēlēns šo filmu redzēja pirmo reizi. Izbaudiet kopā būšanas laiku!