Ciparu cilvēki

Es mācījos pamatskolā laukos. Mēs klasē bijām diezgan maz skolnieku, līdz ar to visi spēja kaut ko iemācīties. Es pat nestādos priekšā, kā mācās bērni pilsētu skolās, kā tur maz var ko iemācīties… Mana mazā lauku pamatskoliņa nu jau sen kā slēgta, palikušas vien atmiņas. Atmiņas par skolas direktoru, kuram bija pamatīgi biezas brilles, atmiņas par mūsu skarbo skolotāju Tamāru, kura mēdza uzdot pa pirkstiem ar lineālu, ja neklausījās viņas teiktajā.

Matemātika man daudz maz padevās laikam tikai pamatskolā. Droši vien tāpēc, ka tad nebija drausmīgas prasības un līmenis arī bija pavisam savādāks kā šodien. Es vienmēr esmu bijusi tas grāmatu cilvēks, mākslinieciskais, radošais.

Vidusskolas matemātika – slēpos zem sola

Vidusskolā mācījos jau pilsētā. Iestājos valsts līmeņa ģimnāzijā, kurā bija atsevišķs novirziens tādiem NE – matemātiķiem kā es – humanitārais novirziens. Tas nozīmēja, ka mācījāmies vairāk literatūru, papildus svešvalodu, manā gadījumā franču, un mazāk fizikas un matemātikas. Patiesībā mums fizikas nebija vispār, par ko es biju stāvā sajūsmā.

Lai vai kā, matemātika BIJA jāmācās. Lieki piebilst, ka es nesapratu praktiski neko, vienmēr knapi izvilku sev 4 gadā un trakoti baidījos no vidusskolas gala eksāmena. Patiesībā, nebija jau tik traki. Vismaz tagad tā liekas. Eksāmenu es uzrakstīju, tas man JAU bija sasniegums. Un F līmeni es nedabūju, bija par kripatiņu labāk, jūs jau noteikti nojaušat – E līmenis. Un arī aiz strīpas es dzīvē neesmu palikusi.

Matemātika nav vajadzīga, ja neplāno to pielietot

Es uzskatu, ka man matemātika nav vajadzīga un nebūs. Naudu saskaitīt es protu, ja vajag ko komplicētāku – man telefonā ir kalkulators. Es esmu bez problēmām iestājusies augstskolā un plānoju studēt maģistros pēc pāris gadiem. Ko es ar to gribu teikt – ja tu esi cilvēks, kam nudien nepiemīt skaitliskā domāšana, tad nevajag, dari to, kas padodas, piekāst to matemātiku!

Strādāt par grāmatvedi var arī nemākot matemātiku

Grāmatvedības programmas Latvijā ir samērā daudz un to izvēle plaša. Tiesa gan, es nekad dzīvē nebiju iedomājusies to, ka man, radošam cilvēkam, kas ienīst matemātiku, būs jāiepazīstas ar veselām divām programmām! Es nekad nebiju pat apdomājusi, kas ir grāmatvedības programmas Latvijā un kādas ir grāmatvedības programmas Latvijā, man vienkārši nekas tāds neinteresēja un neinteresē arī tagad.

Lai vai kā, es dzīvē saskāros ar situāciju, kad abās manās darba vietās man bija jāstrādā ar grāmatvedību. Teikšu uzreiz – grāmatvedības programmas Latvijā ir lieliskas, pašam nekas nav jāsaprot, programma visu izdara tavā vietā. Grāmatvedības programmas Latvijā ir dažādas, bet man bija jāstrādā ar Axapta un Tilde, kas ir arī vienas no populārākajām. Ticiet man – vienkārši! Pat radošam cilvēkam.