Dāvanas izvēle bērnam — misija ar augstām likmēm

dāvana-bērnamKad tuvojas bērna dzimšanas diena, vecāki domā, kā viņu iepriecināt. Tiek rīkotas ballītes, aicināti radi un draugi, pasūtīta īpaša svētku torte. Tomēr bērni visvairāk šajā dienā gaida dāvanas. Un te nu lieta ir ļoti riskanta, jo nopirkt bērnam ĪSTO dāvanu ir nopietns izaicinājums.

Bērni šajā ziņā nepiedod kļūdas un neizliekas pieklājīgi, sakot, paldies, par dāvanu, kas nepatīk vai neatbilst tam, ko viņi bija cerējuši. Viņu vilšanos par neveiksmīgu dāvanu redzēsiet viņu sejās uzreiz. Un tas tiks izeikts arī vārdos. Galu galā dāvanas pasniegšanas mirklis var izvērsties par katastrofu. Tāpēc vecākiem un arī citiem ciemiņiem, kuri gādā dāvanas jubilāram, kuram jau ir vairāk nekā pirmā dzimšanas diena, jābūt ļoti uzmanīgiem.

Vai zināt, ko patiešām vēlas jūsu bērns?

Kad vecāki un citi sveicēji domā par dāvanām, viņi patiesībā domā par dāvanām vecākiem, par noderīgām, praktiskām dāvanām, kas derēs un kalpos ilgi, noderēs vēl brālim un māsai utt.

Visi šie dāvanu atlases kritēriji ir pilnīgi aplami, jo galu galā noved pie dāvanas, kas bērnam nesagādā prieku. Tās ir dāvanas, kurās bērns atrod drēbes, neinteresantas grāmatas, kārtējo rakstāmlietu komplektu vai gultas veļu. Tās ir dāvanas, kas iepriecina vecākus, jo noder viņiem bērna ikdienas aprūpē un ļauj izvairīties no kāda pirkuma.

Bet patiesībā bērna sirds varbūt ilgojas pēc kaut kā pavisam cita. Vecākiem vajadzētu jau laikus pievērst uzmanību sava bērna interesēm un vēlmēm, lai saprastu, ko tieši viņš vēlētos saņemt dzimšanas dienā.

Bērna intereses — pirmajā vietā

Vislabāk dāvanu var izvēlēties tad, ja patiešām iedziļinās bērna personībā, viņa interesēs un vecumam atbilstošajās spējās. Katrs bērns ir unikāls. Tāpēc arī atšķiras viņu intereses. Ne katram vislielāko prieku sagādās standarta populāras bērnu dāvanas. Vienam bērnam sajūsmas pilnu izsaucienus radīs zinātnieka komplekts, citam tas var būt kāds mūzikas instruments, kādai mazai dāmai tie var būt leļļu rati, bet vēl kādam ideāli derēs viena no populārākajām bērnu mantām — jauns LEGO komplekts.

Protams, ka vecākiem un citiem sveicējiem jāskatās, vai iecerētās dāvanas vispār atbilst viņu finansiālajām iespējām. Daudzas bērnu iekārotas lietas var būt diezgan dārgas, pat leļļu rati var maskāt ap 100 eiro. Lai tomēr sagādātu bērnam šo prieku, var dāvanu iegādāties kopā ar citiem sveicējiem, saliekot naudu kopā, lai atļautos kaut ko dārgāku, ko bērna sirds ļoti kāro. Un vienmēr labāk ir bērnam pirkt kvalitatīvas lietas, kas uzreiz nesaplīst, kā arī izgatavotas no bērnam draudzīgiem materiāliem.

Te dažas idejas, ko var izmantot, izvēloties dāvanu:

http://www.tvnet.lv/egoiste/mode/447197-ko_davat_bernam_jeb_top_10_interesantakas_davanas.