Gaidot savu mazuli – “pēdējie metri”

Ne tikai jaunie vecāki gaida ģimenē ienākam savu pirmdzimto. To gaida arī tie vecāki, kuriem mazulis ir otrais, trešais vai ceturtais. Kā nekā bērna dzimšana ir brīnums, tāpat kā tā rašanās, veidošanās, iznēsāšana. It īpaši interesants gaidīšanas laiks ir tieši mammām. Tikko mazulis pieteicies jau gribas ātrāk redzēt parādāmies vēderiņu, gribas just pirmās mazulīša kustības. Katra grūtniecība ir citāda, katrā grūtniecībā izjūtas, emocijas ir savādākas, mazuļa kustības un vēdera forma – tas viss katru reizi ir kas jauns un savādāks.

Nav divu vienādu grūtniecību, nav divu vienādu mammu un nav divu vienādu bērnu.

No maza vēderiņa līdz lielam puncim

Kad tikko parādās mazs vēderiņš, gribas to aplūkot vēl un vēl. Gribas to sabildēt, lai pēc mazuļa dzimšanas būtu kādas atmiņas, ko pārskatīt atkal un atkal. Liekas – kad pienāks ātrāk laiks, kad vēders būs liels, kad varēs lepni iet laukā no mājas un visiem atrādīt savu daiļumu. Ticiet vai ne, šis laiks pienāk ātrāk nekā liekas. Tikai tad domas ir nedaudz mainījušās…

Liekas, negribas nevienam rādīties, gribas pasargāt mazo dzīvībiņu sevī. Katrs “šķībs” skatiens liekas nepareizs un negatīvi tendēts. Un sieviete pati jau jūtas gana vāja, lai dotos garās pastaigās, lai darbotos un rosītos. It sevišķi tad, kad rit pēdējie grūtniecības mēneši.

Kad es redzēšu savu mazuli

Pēdējās nedēļas, pēdējās dienas pirms mazuļa nākšanas pasaulē mēdz būt samērā smagas. Nogurums dara savu, bieži vien moka miega traucējumi, nespēks, sāpes. Šķiet – ātrāk gribas ieraudzīt savu mazuli un justies atkal vieglai un brīvai. Un tā patiešām ir, šai laikā vajag atpūsties, vajag izmantot līdzcilvēku atbalstu, ja vien ir kam pajautāt pēc tāda.

Ieteikums vīriem – atbalstiet savas mīļotās šai laikā, no sākuma līdz galam un arī pēc tam. Lutiniet, dāviniet ziedus, parādiet, ka mīlat. (Ziedu piegāde Rīgā ir pieejama jebkurā laikā un dienā. Svaigu ziedu piegāde Rīgā būs lielisks mīlestības apliecinājums katrai sievietei.)