Grūts un skaists notikums — dzemdības

dzemdībasJaunas dzīvības rašanās joprojām ir viens no skaistākajiem un pārsteidzošākajiem brīnumiem, ko daba ir radījusi. Sievietes ķermenī deviņu mēnešu laikā izaug jauns cilvēks, kurš izveidojas līdz sīkākajai šūnai un niansei. Bet pats brīdis, kad mazulis ierodas pasaulē, ir piesātināts ar tik dažādām emocijām.

Tā reizē ir liela laime, arī bailes, fiziskas sāpes, satraukums, gaidas un pāri visam liela mīlestība.

Ja salīdzina to medicīnas attīstību, kas šajā jomā ir notikusi, tad jāsaka, ka mūsdienās grūtniecība un dzemdības ir salīdzinoši drošs un ļoti uzraudzīts process. Protams, ka vienmēr ir skumji gadījumi, kad arī medicīna nevar palīdzēt, bet tieši tas, ka modernas medicīnas iekārtas un metodes ļauj jau no pirmās grūtniecības dienas sekot jaunās dzīvības augšanai, ir ievērojami samazinājis melno statistiku šajā jomā.

Liels garants tam, ka dzemdības būs veiksmīgas, ir jau tas, ja tiek atrasts uzticams ginekologs, kurš rūpīgi uzrauga grūtniecību un laikus reaģē uz tām lietām, kas attiecas gan uz mazuļa, gan sievietes veselību. Labs ginekologs arī jau grūtniecības laikā emocionāli un praktiski palīdz sievietei sagatavoties šim lielajam notikumam, kas ir dzemdības.

  • Emocionāls atbalsts. Tas sievietei dzemdību procesā ir ļoti svarīgs. Un vislabāk to var sniegt kāds tuvs cilvēks. Tas var būt mazuļa tēvs, māsa, draudzene vai dūla. Galvenais, lai sieviete ar šo cilvēku justos brīvi un varētu uzticēties.
  • Zinošs medicīnas personāls ir tas, kas sniedz drošības sajūtu un pārliecību, ka jebkurā situācijā varēs saņemt kompetentu palīdzību un ātri reaģēt problēmsituācijās. Dzemdības ir sievietes darbs, bet tas vislabāk izdodas, ja šo procesu vada un uzrauga zinoši ārsti, medicīnas personāls. Viedokļi šajā jautājumā gan dalās, jo sievietes izvēlas arī mājdzemdības, kur piedalās tikai vecmāte un varbūt arī dūla, bet vienalga šīs personas ir apmācītas un zinošas, ar lielu pieredzi šajā darbā.
  • Paļaušanās uz savu ķermeni. Trešais puzles gabaliņš ir paļaušanās pašai uz sevi. Sievietei ir jānotic, ka viņa var piedzemdēt savu mazuli pati.