Ja šķiet, ka auto vadīšana nav domāta tev

auto vadīšana No tevis jau nekad neiznāks autovadītāja — tādu tekstu no saviem radiem un draugiem dzirdēju bieži, kad ierunājos par iespēju, ka jāiegūst autovadītāja apliecība. Es esot bailīga, neuzmanīga, kas neesot labas īpašības uz ceļa. Biju kādreiz pamācījusies braukt kopā ar tēvu un arī brāli, bet abi neko labu gan man neteica. Tāpēc es arī pati biju pieņēmusi, ka vienkārši neesmu tas cilvēks, kurš radīts auto vadīšanai. Un tāpēc arī nemaz nemēģināju doties uz autoskolu.

Bet pirms kāda laika man autoskola kļuva arvien aktuālāka, uz to spieda praktiska nepieciešamība. Vajadzēja iespēju pašai vadīt auto un organizēt savu dienu, jo man jau bija savs uzņēmums un nepieciešamība doties uz visdažādākajām vietām. Sapratu, ka vairs nevaru to ilgāk atlikt — ir jāapmeklē autoskola un jāmēģina lauzt sev uzlikto zīmogu kā braukšanai nederīgai personai. Šī ilgu laiku veidota pārliecība, ka man jau neizdosies, sākumā man bija kā sprunguļi riteņos. Katra kļūda un neizdošanās galvā atbalsojās ar senāk dzirdētajiem tekstiem. Tas lika zaudēt paļāvību sev.

Tomēr mana veiksmīgā loze bija lielisks braukšanas instruktors, kurš apgalvoja, ka braukt var iemācīt jebkuram, tikai jāatrod pareizā pieeja un jāgūst pārliecība par saviem spēkiem. Un man tas izdevās, jo instruktors ar mani ļoti profesionāli strādāja. Viņš bija lielisks cilvēks ar dzelzs nerviem un pacietību. Nekad nesaņēmu dusmīgus vārdus un pārmetumus. Viņš atkal un atkal mierīgi paskaidroja kļūdu, darījām vienu un to pašu daudzas reizes, kamēr tomēr izdevās. Kamēr es atradu arī savu pieeju un tā kārtīgi sadraudzējos ar automašīnu.

Braukšanas apmācība man gan nebija ātra, tā gāja ilgāk kā citiem kursa biedriem. Bet es eksāmenu nokārtoju jau ar otro mēģinājumu, kas man bija liels sasniegums. Tajā pašā laikā bija kursa biedri, kuri uz eksāmenu devās trīs un vairāk reizes.

Uzreiz pēc tam, kad autoskola bija pabeigta un tiesības kabatā, tie cilvēki, kuri mani pazīst, baidījās braukt ar mani, neticēja, ka es tiešām spēju droši pārvietoties ar auto. Bet pēc dažām reizēm, kad man bija iespēja sevi pierādīt, jau saņēmu labus vārdus par savām braukšanas prasmēm. Tas man liek noticēt, ka viss ir iespējams, ja to vēlas. Un arī auto var vadīt ikviens, kurš to vēlas un cītīgi mācās.