Ja vajadzīga precīza diagnostika

Saslimšanas ir ļoti dažādas. Rudenī un pavasarī bieži sastopamies ar saaukstēšanos, arī vēdera vīrusiem, ziemā var piemeklēt klepus un gripa. Tās ir slimības, ko pazīstam un zinām, kā ar tām cīnīties. Tās parasti uzveicamas dažu dienu laikā, ja aptiekā izvēlamies pareizos medikamentus un ievērojam gultas režīmu.

Tomēr jebkuru  var piemeklēt arī tādi simptomi, kas nav raksturīgi nevienai no ierastajām saslimšanām, kas mūs īpaši nebiedē. Ja simptomi ir neskaidri, pēkšņi un traucējoši, tad dodamies pie ģimenes ārsta, lai uzzinātu, kas par kaiti ir piemeklējusi. Tomēr ne vienmēr ģimenes ārsts tikai apskates laikā to var noteikt.

veselības pārbaude Tāpēc ģimenes ārsts nozīmē analīzes, arī nosūta pie citiem speciālistiem, kuri varētu daudz efektīvāk risināt situāciju un noteikt diagnozi. Ja ārstiem ir aizdomas par kādu nopietnāku saslimšanu,  ja uz to norāda arī analīzes, tad parasti tiek nozīmēta kāda specifiska un precīza diagnostika. Vienkāršākajos gadījumos tas var būt rentgens vai ultrasonogrāfija, bet ja vajadzīgas detalizētākas ziņas, tad tā var būt arī datortomogrāfija. Tā ir daudz efektīvāka, var iegūt precīzākus attēlus, kas ļauj izpētīt ķermeņa daļas vai orgānu sistēmas stāvokli.

Datortomogrāfija ir daudz informatīvāka pa parastajām izmeklēšanas metodēm, tāpēc ļauj ātrāk noteikt precīzu diagnozi. Datortomogrāfiju nodrošina ne visas medicīnas iestādes, jo tam nepieciešama dārga aparatūra. Tāpēc šis izmeklējums pieejams lielākajās slimnīcās, poliklīnikās un medicīnas centros.

Rīgā izvēle ir diezgan plaša, tomēr pacienti dod priekšroku tam pakalpojuma sniedzējam, kurš var piedāvāt izdevīgāku cenu. Datortomogrāfijas izmeklējumu cenas nav no tām zemākajām, tās nav salīdzināmas ar rentgenu vai ultrasonogrāfiju. Tie ir vairāki desmiti eiro. Tāpēc mazākas cenas ir tiešām svarīgs faktors, kur labāk izvēlēties saņemt izmeklējumu. Bet arī plašs piedāvājums, kāds ir Rīgā, neatvieglo izvēli, jo nākas izpētīt visus piedāvājumus un cenas. Tāpēc var palīdzēt informācija, ka vienas no zemākajām cenām datortomogrāfijai ir tieši VCA poliklīnikās un medicīnas centros.

Par to vairāk var uzzināt

http://www.vca.lv/diagnostika/datortomografija.html.

Ātra un precīza diagnostika ir ļoti būtiska, lai nepalaistu garām kādas nopietnas saslimšanas, jo daudzās no tām ir neskaidri simptomi vai to nav nemaz. Un, ja vēl atceramies to, ka Latvijas iedzīvotāji ir ļoti kūtri ārstu apmeklētāji, kamēr situācija nav kļuvusi jau nopietna, tad efektīvas diagnostikas nozīme ir vēl lielāka.