Kā atrast SAVU ginekologu?

blur-businesswoman-caucasian-941555 (1)

Katram cilvēkam ir ieteicams atrast savu frizieri, zobārstu, ģimenes ārstu, kuram uzticēties un uz kuru vienmēr paļauties. Sievietēm arī ir ļoti svarīgi atrasts SAVU ginekologu. Jo šis ārsts ir ļoti nozīmīgs visas dzīves garumā – no pirmajām menstruācijām līdz pat menopauzei un pēc tās. Ginekologs ir sievišķās veselības sargs.

Ir svarīgi atrast tādu ārstu, ar kuru ir labs kontakts, kura profesionalitātei un lēmumiem sieviete uzticas. Īpaši būtiski tas ir grūtniecības laikā. Ja ir šaubas par savu līdzšinējo ārstu, tad grūtniecības iestāšanās ir tas brīdis, kad noteikti vajadzētu padomāt par ārsta nomaiņu.

Pēc kādiem kritērijiem un kur meklēt ginekologu? Vienas pareizās receptes nav, tomēr esam sagatavojuši dažus noderīgus padomus, kas var palīdzēt šajā procesā.

Ievāc informāciju no draudzenēm un paziņām

Patiesu un noderīgu informāciju un atsauksmes par ginekologiem noteikti var ievākt savu tuvāko cilvēku lokā. Tās var būt draudzenes, kolēģes, paziņas, radinieces. Pajautājiet, pie kura ginekologa viņas iet, kāds ir viņu novērtējums. Tā būs ļoti noderīga informācija. Var gadīties, ka arī ar šo pirmo soli, meklējot informāciju tuvāku cilvēku lokā, arī var pietikt, lai jau atrastu labu ārstu. Tomēr, ja nav neviena pārliecinoša ieteikuma, kas, tuvāk pārbaudīts, šķiet ievērības cienīgs, tad droši ir jāmeklē tālāk, jo ar šo soli nebūt visas iespējas nav izsmeltas.

Izpēti informāciju internetā

Mūsdienās internetā ir ļoti daudz informācijas. Liela daļa no tās arī var būt ļoti noderīga. Tikai ievadot dažus atslēgvārdus meklētājprogrammās, jau varat iegūt kaudzi lasāmvielas. Tie var būt gan raksti, gan diskusijas, gan norādes uz jau konkrētu ginekoloģijas prakšu mājaslapām. Tādā veidā varat uzzināt, par kuriem ginekologiem pacientes atsaucas labi, kāds ir novērtējums. Internetā iespējams iepazīties arī ar sūdzībām par konkrētiem ārstiem. Protams, šo vajadzētu uztvert kritiski, jo bieži vien sūdzību formāts tiek izmantots konkurences cīņā. Bet, ja sūdzību ir daudz un izklausās nopietnas, tad noteikti tam ir vērts pievērst uzmanību.

Piesakies pie ginekologa uz tikšanos, lai novērtētu viņu

Ja kāds no ginekologiem šķiet tā vērts, lai iztērētu nedaudz sava laika un naudas, droši vari pieteikties uz konsultatīvu vizīti, kuras laikā iepazīties ar ārstu, uzdot sev interesējošus jautājumus. Jau šādā tikšanās reizē sajutīsi, vai ir laba savstarpējā komunikācija, kurai ir ļoti liela nozīmē.

Ginekologs nevar būt ārsts, kuram nevar atvērties un izstāstīt arī intīmākās detaļas, kas ārsta darbā tomēr ir ļoti svarīgas. Ja vizītes laikā ir tas īstais klikšķis – jā, tas ir mans ārsts – tad droši arī var pieteikties par viņa pacienti. Ja vizīte ir stīva, sarunas nevedas, ārsts nespēj ar jums nodibināt vajadzīgo kontaktu un panākt uzticēšanos, tad droši vien nav vērts mocīties. Jāturpina meklējumi un jāpiesakās uz vizīti pie kāda cita ārsta.

Meklē plašākā reģionā, ne tikai savā novadā

Vēl viens noderīgs ieteikums – meklējumos neaprobežoties tikai ar savu pilsētu vai novadu. Reģionos speciālistu blīvums nemēdz būt liels. To vidū var arī nebūtu jūsu ĪSTĀ ginekologa. Tā kā pie ginekologa gluži nedodas katru nedēļu, bet vienu vai pāris reizes gadā, biežāk grūtniecības laikā, tad jūsu interešu lokā var būt arī, piemēram, ginekologi Rīgā. Ginekologi Rīgā ir ļoti plašā izvēlē, tāpēc būs iespēja sameklēt tādu ārstu, kas atbilst visām izvirzītajām prasībām.

Ginekologi Rīgā bieži vien ir arī nodibinājuši savas privātprakses un klīnikas, kurās radīta lieliska un intīma gaisotne, vienuviet pieejami visi vajadzīgie pakalpojumi, kur apvienota izcila speciālistu komanda, kas sniedz pacientēm vislabāko aprūpi. Eiropas līmeņa ginekologi Rīgā, ka strādā pēc vadošo ārzemju klīniku pieredzes, meklējami, piemēram, I. Vasaraudzes privātklīnikā.