Kā izskatāmies, tā jūtamies?

izskaties-kā-jūtiesNenoliedzami, cilvēka pašapziņu un pašsajūtu lielā mērā ietekmē tas, kāds ir ārējais izskats — gan tas, ko devusi daba un no vecākiem mantotie gēni, gan tie faktori, kas veidojušies dzīves laikā un mūsu pašu ietekmē.

Un droši vien, ja jautātu, tad katram būtu kaut kas, kas viņus neapmierina savā izskatā, ko viņi gribētu mainīt. Gribētu slaidākas kājas, lielākas krūtis, savādākus sejas vaibstus, skaistākus zobus, garāku augumu un vēl daudz ko citu.

It kā jau vienkārši — ja kaut kas nepatīk, tad maini to!

Tomēr ne vienmēr to ir viegli izdarīt. Jā, var tikt pie citas matu krāsas, pat citas acu krāsas, ja izmanto krāsainas kontaktlēcas, zobu implantu ielikšana ļauj iegūt skaistāku smaidu. Tomēr ir tādas lietas, kas nemainās tik viegli, tur jau vajadzīga nopietna ķirurģiskā iejaukšanās un plastikās operācijas.

Bet vai tas ir tā vērts? Vai tiešām pēc tam, kad būs cita seja un jaunas krūtis uzreiz iestāsies tā laimes un pašapzinība sajūta? Bieži vien problēma ir meklējama dziļāk, tie ir psiholoģiski faktori, kas ietekmējuši pašvērtējumu, nav ļāvuši iemīlēt savu ķermeni tādu, kāds tas ir. Protams, ka te nav runa par kādiem fiziskiem defektiem, kur tiešām medicīna un ķirurģija var palīdzēt uzlabot dzīves kvalitāti.

Un vēl jau ir tāda lieta kā finanses. Lai īstenotu apjomīgākas izrmaiņas savā izskatā, jārēķinās ar lielākiem ieguldījumiem. Tie paši zobu implanti izmaksās vairākus simtus eiro. Ja grib savest kārtībā visu muti un iegūt Holivudas smaidu, tad izmaksas vairs nebūs tikai simti, bet tūkstoši. Par plastiskajām procedūrām nemaz nerunājot.

Tomēr ir faktori, ko savā izskatā mēs katrs varam mainīt un uzlabot bez īpašiem izdevumiem.

Tomēr tas prasīs citus ieguldījumus — laiku un pūles. Sports un veselīgs uzturs var sniegt pat fantastiskas ārējā izskata izmaiņas. Ja ir apņēmība, var atbrīvoties no liekā svara, izveidot stingru un skaistu ķermeni. Un tas var būt viens svarīgs stūrakmens labas pašapziņas veidošanā.