Kam ticēt un kam ne?

Televīzija un tajā vērojamā reklāma ir viens no labākajiem veidiem, kā pārdot preci. Pat ja cilvēks tajā brīdī pārslēdz, vai nievājoši izsakās, ka netic stāstītajam, jo biežāk viņš dzirdēs un redzēs preci, ko reklamē, jo ciešāk tās nosaukums iespiedīsies atmiņā. Un brīdī, ka pienāks nepieciešamība iegādāties šādu preci, kā jums šķiet, kam viņš dos priekšroku – televīzijas reklāmā redzētajam produktam vai kādam konkurentam?

Jā, mārketings un reklāma ir fantastisks veids, kā mums iestāstīt, ka mums ir nepieciešamas konkrētas lietas. Tas, protams, nav slikti, tomēr, ja būsim godīgi, bieži vien bez tā visa varam iztikt. Tas ir tāpat, kad mēs dodamies iepirkties. Gudri cilvēki iesaka doties uz veikalu ar sastādītu sarakstu un stingri pie tā pieturēties, pretējā gadījumā jūs ne vien iegādāsieties to, kam ir akcija, bet vēl nopirksiet visādus citus produktus, kuri jums nav vajadzīgi. Lieki piebilst, ka preci, kas jums bija vajadzīga, jūs tā arī nenopirkāt.

Starp citu, par šādu tēmu redzēju facebook.com ievietotu video, kur dāma asprātīgā veidā bija nodemonstrējusi tieši šo situāciju: sēdēja mašīnā, sevi iedvesmoja, ka ieies veikalā nopirkt tikai tualetes papīru un skropstu tušu. Un atgriežas ar pirkumu kalnu, kamēr tualetes papīrs un skropstu tuša palika nenopirkts. Par šo tēmu ik pa laikam cilvēki mēdz pajokot, atliek vien ieiet youtube.com un atradīsiet tik daudz video rullīšu, kur cilvēki pasmejas par sevi.

Tomēr viena lieta ir ticēt mazsvarīgām lietām, kuras būtiski neietekmē mūsu dzīves kvalitāti, kamēr lietām, kur kvalitāte un drošība ir no svara ar reklāmu jokoties būtu ļauni. Jā, reklamēties vajag, bet tas ir zemiski, ja sevi reklamē kā labu ražotāju, kamēr prece ir nekvalitatīva. Par laimi ne visi tā rīkojas. Un patiesībā daudziem ražotājiem nemaz nav vajadzīga reklāma, lai par viņiem varētu droši teikt, ka prece ir savas naudas vērta.

Nesen brālēns cēla māju un viens no aktuālajiem jautājumiem bija dūmvada izvēle. Jums šķiet, kas tur liels – dūmvads taču ir tik maza lieta mājas kontekstā. Patiesībā tā domāt ir muļķīgi, jo labs dūmvads – tā ir drošības garantija, ka tava māja nenodegs tikai tāpēc, ka Ziemassvētkos gribējās mazliet vairāk pasildīties pie kamīna. Tāpēc šajā gadījumā mans brālēns izvēlējās noticēt daudzu cilvēku ieteikumiem, kuri paši bija veikuši šādu ieguldījumu. Brālēna izvēle krita par labu rgj.lv.