Kāpēc bērns raud?

bērns - raudVisi bērni raud, tomēr daži to dara biežāk un intensīvāk kā citi. Tas mēdz dzīt vecākus izmisumā. Šķiet – bērna vajadzības ir apmierinātas, mamma ir blakus, viņš ir sauss un paēdis, tomēr kliedz un kliedz. Mamma var sadusmoties un justies pilnīgi bezspēcīga, kas, savukārt, padarīs mazuli vēl tramīgāku un uztrauktāku.

Ir vairāki pamata iemesli, kāpēc jūsu bērns varētu raudāt, tie ir:

  •    Izsalkums. Visbiežākais raudāšanas iemesls.
  •    Garlaicība. Bērnam vienkārši nepieciešama uzmanība. Aprunājieties ar viņu, ielieciet slingā vai ergo somā.
  •    Pārlieku liels ārējais kairinājums. Bērns ilgojas pēc miera. Iespējams, ka jums ir ciemiņi – tad dodieties ar mazuli uz citu istabu, pabarojiet viņu un mierīgi aprunājieties.
  •    Nogurums. Bērns var būt tik ļoti noguris, ka vairs nespēj aizmigt. Arī pieaugušajiem tā mēdz gadīties. Ieaijājiet mazuli. Mēģiniet nolikt viņu vienu pašu gultiņā, iespējams, mazulis pats nomierināsies.
  •    Sāpes. Bērns jau nevis vienkārši raud, bet kliedz. Jūs jutīsiet, ka šādas raudas nozīmē ko vairāk kā parastu izsalkumu vai slapju autiņu. Jāreaģē nekavējoties.
  •    Neērtība. Ja laikus neatrodat cēloni, kāpēc mazulis jūtas neērti – raudāšana pārvērtīsies tādā pat histērijā kā sāpju gadījumā. Varbūt mazulim ir vēsi vai tieši otrādi – pārāk karsti?

Pastāv tāds jēdziens kā ilgstoša raudāšana. Tas nozīmē – bērns diennakts laikā raud kopumā vismaz 3 stundas. Šādā gadījumā ārsts var nozīmēt pārbaudes slimnīcā, lai saprastu, vai raudāšanai nav kāds medicīnisks iemesls.

Bieži vecāki jautā – dzimumzīmju pārbaude bērnam, vai tā ir vajadzīga? Plašāk par to rakstīšu citreiz, bet īsumā gribas teikt tā – mazam zīdainim jūs neatradīsiet nevienu dzimumzīmi. Ja saskatāt kādu veidojumu, kas ir līdzīgs dzimumzīmei – jautājiet sākumā pediatram. Nav vajadzīga dzimumzīmju pārbaude, jo nav skaidrs, kas ir jūsu atrastais veidojums, tai nevajadzētu būt dzimumzīmei, tās parādās vēlāk. Dzimumzīmju pārbaude var būt vajadzīga jau lielākam bērnam, ja gadās kādu veidojumu nejauši traumēt vai tas citādi izskatās bīstams (mainās tā forma, krāsa, apveidi utt.).

Sargiet savus mazuļus. Pavisam drīz raudu periodu nomainīs smaidi un ķiķināšana.