Kas ir aizsargžalūzijas un kāpēc tās izmantot

blue-bricks-door-845242

Aizsargžalūzijas jeb ārējās aizsargžalūzijas ir efektīvs risinājums, kā ēkā radīt vēlamo ēnojumu un kontrolēt saules gaismas daudzumu telpās. Bet tās nebūt nav vienīgās priekšrocības, ko nodrošina aizsargžalūzijas. Par to nedaudz vairāk šajā rakstā, kas veidots sadarbībā ar vienu no vadošajiem aizsargžalūziju ražotājiem un izplatītājiem Latvijā “Ripo-Baltic”.

Plašāku informāciju par aizsargžalūzijām un to iegādes iespējām meklējiet:

https://ripo-baltic.com/arejas-zaluzijas-3.

Ar ko atšķiras ārējās aizsargžalūzijas

Mēz visi zinām, kādas izskatās parastas žalūzijas, ko stiprina pie logiem aizkaru vietā vai kopā ar tiem. Aizsargžalūzijas no parastām žalūzijām pamatā atšķiras ar diviem būtiskiem faktoriem: tās stiprina ēkas ārpusē, kā arī tās ir no metāla lamelēm, kas var būt gan regulējamas, gan neregulējamas. Divi šie faktori arī pamatā nodrošina visas tās priekšrocības, ko sniedz kvalitatīvas aizsargžalūzijas.

Efektīva gaismas kontrole

Aizsargžalūzijas ļauj efektīvi kontrolēt saules gaismas daudzumu telpās. Īpaši nozīmīgi tas ir tajās ēkas daļās, kur iespīd pati aktīvākā dienas saule, kas var traucēt strādāt, izmantot datoru, bērnam gulēt pusdienlaiku utt. Aizsargžalūzijas var noregulēt tā, lai telpā ir tik daudz saules un dienas gaismas, cik ir nepieciešams. Kaut vai nemaz, ja gribat pilnīgu ēnojumu.

Iespēja kontrolēt telpā klimatu

Līdz ar efektīvu gaismas kontroli var arī ļoti labi kontrolēt klimatu telpā, ko nespēj parastās žalūzijas. Ārējās aizsargžalūzijas saules radīto siltumu patur jau ēkas ārpusē, neļaujot telpai uzkarst. Tādā veidā aizsargžalūzijas efektīvi pilda kondicioniera funkciju, ļaujot saglabāt telpā patīkamu  mikroklimatu, izvairoties no telpas pārmērīgas uzkaršanas.

Aizsargžalūzijas ir laba alternatīva kondicionierim, kurš var negatīvi atsaukties uz veselību. Ja uz parastajām žalūzijām un kondicioniera mēdz krāties putekļi, kas pasliktina gaisa kvalitāti telpās, radot pat alerģiskas reakcijas, tad ar aizsargžalūzijām nav šādu problēmu, jo tās ir ārpus telpas.

Mazāki izdevumi

Aizsargžalūzijas ir vienu reizi jāuzstāda un jāizvēlas to kontroles mehānisms. Pēc tam nav nekādu būtisku izdevumu. Bet, izvēloties kondicionieri, jārēķinās ar regulārām apkopēm un dažādiem ekspluatācijas izdevumiem. Turklāt, ja kondicionieris vasarā sniedz veldzi, tad ziemā tas īsti nenoder. Toties aizsargžalūzijas arī ziemā palīdz regulēt klimatu, mazināt siltuma zudumus un samazināt izdevumus par apkuri.

Iespējama ērta tālvadība

Mūsdienīgas ārējās aizsargžalūzijas iespējams kontrolēt ar sev ērtāko tālvadības mehānismu, lai nodrošinātu maksimālas ērtības. Katrs pēc savas gaumes un vajadzībām var izvēlēties starp sienas pogu, tālvadības pulti un “gudrās mājas” automatizēto sistēmu. Protams, ir arī iespējama rokas vadība tiem, kuri nevēlas izmantot moderno tehnoloģiju risinājumus. Sienas poga un pults ļauj attālināti mainīt aizsargžalūziju leņķi, bet “gudrās mājas” sistēma darbojas automātiskā sasaistē ar meteoroloģiskajiem datiem no stacijas, analizējot, kad nepieciešams lielāks vai mazāks ēnojums.