Kas jāņem vērā, pērkot šūpuļkrēslu mazulim

izvēloties šūpulkrēslu mazulim ir svarīgi izvērtēt komfortu un bērna drošību atrodoties šūpuļkrēslāŠūpuļkrēsls ir viena no tām bērnu aprūpei un komfortam domātām precēm, ko vecāki novērtē un izvēlas arvien biežāk. Pamazām izzūd aizspriedums, ka mammai taču nav vajadzīgs pirkt kaut kādas ierīces, kas palīdz bērna aprūpē, jo tā ir izlaidība un slinkums, lieka naudas tērēšana. Mammas komforts, labsajūta, arī vajadzība harmoniskāk organizēt dienas kārtību kļuvusi par normālu parādību. Un šūpuļkrēsliņš šajā ainā “ierakstās” ļoti labi.

Piekšrocības, ko sniedz šūpuļkrēsls

  • Iespēja mazuli pārvietot uz jebkuru telpu mājā, nodrošinot viņam ērtu un drošu guļvietu vai sēdvietu.
  • Kamēr mazulis ir šūpuļkrēslā, aprūpes personai ir brīvas abas rokas, iespēja kaut ko paveikt, saglabājot emocionālo kontaktu ar mazuli.
  • Šūpuļkrēsls ir iespēja mammai atslogot muguru, kas bieži vien sāp, jo mazulis nemitīgi ir uz rokām.
  • Šūpuļkrēsls ir palīgs bērna nomierināšanā, izklaidēšanā un aizmidzināšanā.

Kam jāpievērš uzmanība, pērkot šūpuļkrēslu

Veikalos ir ļoti plaša šūpuļkrēslu izvēle. Ir dažādi modeļi gan dizaina, gan funkcionalitātes ziņā. Tāpēc, meklējot piemērotāko šūpuļkrēslu savam mazuli, ir jāpievērš uzmanība vairākām būtiskām detaļām.

  • Muguras pozīcijas. Noteikti nepieciešams, lai šūpuļkrēsls būtu nolaižams dažādās pozīcijās, lai varētu pielāgoties gan mazuļa vecumam un fiziskajām spējām, gan miega un aktivitātes periodiem. Jāseko līdzi, lai mazulis pārāk ilgi neatrastos vienveidīgā pozā, kas nav viņa vecumā vēlama, jo šūpuļkrēsls ir īstermiņa risinājums, tajā mazulim nav jāuzturas visu dienu.
  • Vibrācijas funkcija. Ja vēlaties, lai šūpuļkrēsls palīdz bērnu nomierināt un pat iemidzināt, labāk izvēlēties modeli, kuram ir vibrācijas funkcija, ko var regulēt gan pēc intensitātes, gan veida.
  • Skaņu elementi. Vairumam mazuļu patīk, ja šūpuļkrēsls atskaņo nomierinošu mūziku. Tā būs laba pievienotā vērtība krēsliņam.
  • Drošības jostas. Lai gan pirmajos dzīves mēnešos bērns neprot sēdēt un rāpot, viņš vienalga ir kustīgs, tāpēc jāpārliecinās, ka viņu krēsliņā notur kvalitatīvas drošības jostas.
  • Pārklājuma materiāls un tā kopšana. Protams, ka šūpuļkrēsla pārklājums tiks sasmērēts. Mazulis par to parūpēsies. Tāpēc laikus padomājiet, kā jūs iztīrīsiet noskatīto krēsliņu. Vai pārklājums ir noņemams un mazgājams? Kāda ir tā krāsa? Šajā ziņā labāk domāt praktiski. Arī tāpēc, ka vēlāk krēsliņu var būt vēlme pārdot citiem vecākiem, tāpēc labāk, ja to var tiešām kvalitatīvi iztīrīt.

Šūpuļkrēslu cenas veikalos ir tiešām plašā amplitūdā. Cenu nosaka gan ražotāja zīmols, gan krēsliņa kvalitāte, gan funkciju apjoms. Tas nozīmē, ka katrs var atrast to modeli, kas atbilst ģimenes vajadzībām un finansiālājām iespējām. Ja ir vēlme iegūt savā lietošanā tiešām kvalitatīvu un daudzfunkcionālu šūpuļkrēslu, bet finanses ir ierobežotas, tad labs risinājums ir apzināt draugus, radus un sludinājumu portālus, meklējot iespēju iegādāties labu, bet lietotu šūpuļkrēsliņu.