Ko nozīmē studentam būt

Ja pamatskolā un vidusskolā visi ir daudz maz viena vecuma, tad augstskola ir tā vieta, kur pulcējas dažādu vecumu, dažādu izglītību cilvēki ar pavisam atšķirīgiem dzīves gājumiem un pieredzēm. Kā nekā, studēt nekad nav par vēlu. Viens to izvēlas darīt tūliņ pēc vidusskolas, kāds cits – pusmūžā, kad sakārojas kādas pārmaiņas dzīvē. Tomēr – studentam būt!

Kad nevar izvēlēties, ko studēt

Liela daļa studentu atzīst, ka nav mācījušies vien tāpēc, ka nav atraduši to, ko patiešām vēlas! Kāpēc studēt vien “papīru” pēc? Liekas, ieejot LU mājaslapā, paveras neierobežota studiju izvēle. Bet kārtīgi apskatot visu piedāvājumu vienalga liekas – neredzu to, ko sirds kāro. Un tā gadu no gada tiek atliktas studijas līdz parādās kas patiešām “priekš sevis”, noderīgs un interesants.

Galvenais taču ir studēt tā, lai pēc studiju pabeigšanas tam būtu kāda jēga. Ne tikai skaists diploms plauktā, bet tāds diploms, kurš tiek pielietots darbā. Zināšanas, kuras noder ik dienu nevis aizmirstas un apkrājas ar putekļiem kā pats diploms, kas pamazām dzeltē plauktā…

Studēt ir dārgi

dardzibaTo it īpaši apstiprinās tie, kas maksā paši saviem spēkiem, no savas algas, ik mēnesi. Studijas nav lētas. Tomēr, ja mīli to, ko esi izvēlējies, katrs ieguldītais cents ir to vērts.

Kaut tikai 150 EUR mēnesī par studijām, tā tomēr ir liela nauda. Katram pieaugušam cilvēkam taču ir vajadzības un vēlmes. Papildus studiju maksai ir jāapmaksā dzīvoklis, jāmaksā par auto, jāpērk degviela, riepas (https://www.riepubaze.lv/), sev pārtika un, iespējams, jāuztur arī ģimene.

Tomēr tie, kas studē un maksā saprot, ka vēlāk šīs pūles un nelielā “jostu savilkšana” nāks atpakaļ ar uzviju, ja vien pie tā tiks pienācīgi strādāts.

Satikšanās prieks un komunikācija

Studijas daudziem ir iespēja izrauties no mājas soļa, no ikdienas rutīnas, lai satiktu sev līdzīgos. Tie, kas studē kopā, vienmēr atradīs kopīgas intereses, kā nekā, ir taču iemesli, kāpēc visi satikušies šeit un tagad.

Ir jaunās māmiņas, kuras audzina mazos un reizi nedēļā tiek uz augstskolu. Tad nu šī ir viņu iespēja vienu dienu nedomāt par mājas soli, veltīt sevi studijām, lasīt un analizēt, aprunāties ar kursabiedriem NE par bērniem un mājsaimniecību.

Izvēlieties studēt. Tas allaž noderēs. Un ne jau priekš darba devēja vai priekš skaista CV. Tikai un vienīgi SEV.