Laba veselība maksā

Šobrīd valstī pastāvošais veselības aprūpes modelis skaidri un gaiši parāda, ka labu un ātru veselības aprūpi var saņemt tikai tie, kuri var atļauties par to maksāt diezgan lielas naudas summas.

Valsts apmaksāti pakalpojumi ir tikai tāda tāla ilūzija, ko var nākties arī gaidīt daudzus mēnešus, bet palīdzība taču ir nepieciešama šeit un tagad. Tāpēc katram pašam jādomā, kā vajadzības gadījumā tikt pie medicīniskajiem pakalpojumiem.

veselībaPaveicas tiem, kuriem darba vieta piedāvā iegādāties veselības apdrošināšanu, bet pārējiem jādomā par naudas uzkrājumu veidošanu, ko vajadzības gadījumā var novirzīt medicīnas izdevumiem. Tas arī ir viens no iemesliem, kāpēc Latvijā iedzīvotāji pie ārsta nokļūst ar jau stipri ielaistām un nopietnām kaitēm. Naudas trūkums liedzis laikus meklēt palīdzību, izmeklējumi un speciālistu konsultācijas ir dārgas.

Tad, kad slimnīcā nokļūst ar neatliekamo palīdzību, tad veselības stāvoklis var būt jau ielaists ļoti nopietns.

Izdevīgāk ir veltīt spēkus veselības profilaksei

Mūsu ģimenes attieksme pret veselības jautājumiem ir nopietna. Jau savlaicīgi domājam par to, kā dzīvesveids ietekmē veselību tagad un arī nākotnē. Tāpēc cenšamies būt aktīvi, sportot, ēst veselīgi, atteikties no kaitīgiem ieradumiem. Un arī laikus veikt profilaktiskas pārbaudes, tādejādi izvairoties no nopietnākām problēmām nākotnē, kad tas jau varētu prasīt ilgu un dārgu ārstēšanos.

Par bērnu veselību domājām īpaši, nežēlojot naudu. Jau grūtniecības laikā apmeklēju labākos ārstus klīnikā vasaraudze.lv, kur bija pieejama modernākā ultrasonogrāfija, zinoši ārsti, pasaules līmeņa iekārtas un darba metodes. Ultrasonogrāfija man bija ļoti nozīmīga, jo tas ļāva apzināties mazuli, ieraudzīt un satuvināties. Ultrasonogrāfija ļāva arī iegūt precīzu informāciju par mazuļa veselību, kas taču katram vecākam ir pats būtiskākais. Moderna un agrīna ultrasonogrāfija šajā procesā ir ļoti būtisks komponents.

Plānot finanses, domājot arī par medicīnas izdevumiem

Mēs jau kādu laiku uzturam vienu uzkrājumu kontu, kurā ieliktā nauda tiek izmantota tikai tiem izdevumiem, kas saistīti ar veselību — speciālistu konsultācijām, zobārstam, diagnostikai, bērnu veselības jautājumiem. It kā bērniem jau piedāvā valsts apmaksātus izmeklējumus, tomēr tie lielākoties jāgaida rindā vairākus mēnešus, tāpēc izvēlamies maksāt paši, lai lieki nav jāriskē ar bērnu veselību.

Nav jau tā, ka esam ļoti bagāti, tāpat strādājam darbus ar vidēju atalgojumu, ir arī kredītsaistības, tomēr esam taupīgi un arī rūpīgi plānojam, kur un kam tērēt naudu. Nesen mums pat tika veikta kredītu apvienošana. Izrēķinājām, ka kredītu apvienošana var palīdzēt ietaupīt palielu naudas summu, apvienojot visus kredītmaksājumus vienā. Tas bija Latvijas Hipotēkas pakalpojums, ko noskatījām pēc kādas reklāmas. Un tagad katru mēnesi ir mazāki obligātie izdevumi, bet ietaupījumu varam sadalīt citām vajadzībām. Tajā skaitā arī uzkrājumiem, ko tērēt medicīnai. Nevar jau zināt, kurā brīdī var ievajadzēties kādu pārbaudi vai speciālista konsultāciju.

Labāk, lai ir drošības spilvens, kas ļauj ātri saņemt nepieciešamo palīdzību un arī iegādāties medikamentus, kas Latvijā tiešām ir dārgi, ja salīdzina ar citām valstīm.