Lai dzīvotu labāk, nav jāmaina viss

laba dzīveNezinu, kā jums, bet vairumam cilvēku, tai skaitā man, jaunais gads parasti sākas ar dažnedažādiem solījumiem sev un citiem. Patiesībā tam pat nav jābūt jaunajam gadam, bet pietiek ar kādu notikumu, kas mūs tā pamatīgāk satricina, lai mēs aizdomātos un izlemtu par labu kaut kā mainīšanai.

„Viss, no rītdienas es…” dzīvošu veselīgāk, sportošu, mācīšos labāk, strādāšu čaklāk, vairāk laika veltīšu sev un citi tamlīdzīgi solījumi tiešām ir dzirdami ne tikai jaunajā gadā, tomēr tas viss liecina par to, ka nu ir lūzuma punkts un mēs vēlamies pārmaiņas.

Pat esam tam tiešām gatavi. Tomēr, kad sākam kaut ko lietas labā darīt, bieži vien saprotam, ka ar pirmatnējo motivāciju reizēm nav gana, lai pārmaiņas tiešām notiktu. Un te nu jāsaka, ka pārmaiņas tomēr ir laba lieta, bet, lai dzīvotu labāk, nav jāmaina pilnīgi viss.

Uzlabot ar kaut ko vienu

Iedomājieties automašīnas, kuras neiet, jo tām izlādējušies akumulatori. Vai to īpašnieki pirks jaunas automašīnas? Protams, ne! Akumulatori ir nopērkami arī pa vienam un bieži vien ar to ir pilnīgi gana, lai automašīnas atkal ietu uz priekšu tā, lai cilvēki justos labi.

Tā arī mūsu dzīvē lēmums veikt pārmaiņas tiek pieņemts tad, kad mūs neapmierina kaut kas konkrēts. Un tas nenozīmē, ka jāmaina pilnīgi viss – reizēm pietiek sākt ar kaut ko vienu, lai jau sāktos patīkamas pārmaiņas.

Vieglās pārmaiņas sāc ar sevi

Kādā dzimšanas dienas ballītē runāju ar attālu radinieku, kurš sūdzējās, ka iestājies dzīves apnikums. Nekas viņu neapmierina, bet kaut ko mainīt šķiet ārkārtīgi grūti, jo tas prasot lielus līdzekļus. Un tad nu mēs klātesošie sākām viņu uzmundrināt, jo bijām pārliecināti, ka radinieks kļūdās. Visvieglāk ir sākt ar sevi!

Jā, visvieglāk savā dzīvē iniciēt pārmaiņas, ir mainot kaut ko sevī. Izklausās gana sarežģīti, taču tā nebūt nav. Nomainiet matu krāsu! Ja bijāt blonds, nokrāsojiet rudus vai tumšus matus. Ir pilnīgi pierādīts, ka tik vien kā matu krāsas maiņa spēj šo to jau pamainīt mūsu dzīvē. Un ja matu krāsas maiņa šķiet pārāk kliedzošas pārmaiņas, tad nopērciet košu apakšveļu un nēsājiet to zem sava ikdienas apģērba. Pat sajūta, ka jums ir jauna, stilīga un spilgta apakšveļa dos zināmu pārmaiņu sajūtu, kas palīdzēs arī jaunām lietām ienākt dzīvē.

Ideju par to, kā ar maziem nieciņiem veikt pārmaiņas sevī un līdz ar to savā dzīvē, ir gana daudz. Mēs ikdienā daudzas lietas pieņemam pašas par sevi, bet vienas niecīgas lietas pamainīšana pati par sevi jau pavērs jaunus apvāršņus. Ja uz darbu devies pa vienu ceļu, izmet līkumu pa otru ceļu. Ja neapmierina automašīnas aromāts, pamaini to! Lūk, tik vien, kā vienu mazu nieciņu – bet jau sākas jauna dzīve