Mazuļa labsajūta – māmiņas prieks!

mazulisLīdz ar mazuļa ienākšanu ģimenē rodas tik daudz neskaidrību, jautājumu un, protams, arī prieka brīžu. Mazulis ir kas jauns ne tikai māmiņai un tētim – tas ir kas jauns visai pasaulei. Un mazulim visa pasaule ir kas īpašs, neizzināts un piedzīvojumiem pilns.

Kad pasaulē ierodas mūsu pirmdzimtais, šķiet, tik daudz kas jāiegādājas, tik daudz jāsagādā mazajai dvēselītei, kas pati sevi vēl ilgi nespēs aprūpēt. Mazulim labsajūtai ir nepieciešama māmiņa un tētis, pieniņš un siltums. Galvenais, kas vecākiem mazajam jāsniedz no ieņemšanas brīža – rūpes. Mazais jūt vecāku gādību arī vēl puncī esot.

Noteikti ir vērts padomāt par to, kādus produktus izmantosiet sava mazuļa aprūpes ikdienā. Piemēram, pamperi – kādus mēģināsiet lietot kā pašus pirmos, vai sekosiet draugu vai ārstu ieteikumiem šī produkta izvēlē. Galvenais ir atrast labus pamperus, kuros mazulis jutīsies ērti, kas neradīs iekaisumus un apsārtumus. Tāpat svarīgi arī jaunajiem vecākiem – lai izvēlētos pamperus ērti nomainīt.

Visērtāk vecākiem ir sagatavot sarakstu ar nepieciešamajām lietām mazulim jau pirms viņš ir ieradies pasaulē. Protams, gaidot pirmdzimto šādu sarakstu pašiem ir gandrīz neiespējami sastādīt, tāpēc ieteicams jautāt pēc padoma pieredzējušiem vecākiem. Kādam noteikti ir saraksts, ar kuru labprāt padalītos!

Paēdis mazulis ir laimīgs mazulis. Tikko dzimušam bērniņam ir vajadzīgs mātes piens, kas satur visu nepieciešamo, kas vajadzīgs mazulim. Bet gadās, ka mammai pieniņa nav. Tad mazulis jābaro ar piena maisījumu. Tāpat jautājums par bērnu pārtiku rodas tad, kad mazais ir pietiekoši liels, lai sāktu ēst pats – jāuzsāk piebarošana. Protams, nāksies daudz eksperimentēt, jo ne viss, ko piedāvāsiet mazajam viņam patiešām garšos. Mazais cilvēciņš ir individualitāte, viņš pats izlems ko ēst labprāt un ko ne.

Tāpat arī izgulējies mazulis ir laimīgs. Miedziņš ne tikai nāk par labu bērna attīstībai, bet arī vecāku mieram un nerviem. Tāpēc svarīgi laikus iekārtot mazulim gultiņu, kas būtu pietiekoši droša un ērta mazajam gulētājam. Gultiņai jābūt nodrošinātai ar drošības apmalītēm, lai mazuļa kājiņas neiesprūst gultas redelēs. Tāpat jābūt ērtam, ekoloģiskam matracītim. Pašā sākumā nav nepieciešama gultas veļa tādā izpratnē kā to esam pieraduši iztēloties mēs, pieaugušie. Piemēram, mazulim noteikti nav vajadzīgs spilvens!

Apģērbs mazulim – cik svarīgs tas ir? Atklāti sakot, mazulis noteikti nestāvēs pie spoguļa un nevērtēs, kādās drēbēs apģērbts. Viņam svarīgākais – komforts un siltums. Jāraugās, lai bērna apģērbs būtu pareizā izmēra, lai nekur nespiež un neberž. Tāpat, lai apģērbs atbilst laukā esošajiem laika apstākļiem. Mazulis nekādā gadījumā nedrīkst pārkarst un nosalt. Mazulīša ķermeņa temperatūru nenosaka pēc vēsām rociņām vai deguntiņa – temperatūra jāpārbauda uz skaustiņa. Ja tur jūtams, ka mazulis ir karsts – viņam patiešām ir pārāk silti. Tāpat, ja ādiņa uz skausta ir vēsa – saģērbiet mazo siltāk!

Ja mazulītis būs apmierināts, arī vecāki būs laimīgi. Mazais mazāk raudās un niķosies. Dažkārt mazuļa niķiem ir ļoti vienkārši un loģiski izskaidrojumi, atliek tikai vēsu prātu apdomāties un atrast – kas par vainu!

Mazulis mājās noteikti būs izaicinājums, bet tikai vislabākajā ziņā! Mazais smaidīs pretī saviem vecākiem, sniegs jums pretī mazās rociņas un mīlēs jūs patiesi, no visas sirds. Aicinājums vecākiem – izbaudiet ik mirkli, arī niķi un raudas, jo mazie aug tik ātri… Drīz mazulis vairs neprasīsies klēpī un tad atliks tikai nožēlot – kaut būtu vairāk paņēmuši klēpī un samīļojuši. Veltiet laiku saviem bērniem!