Mīlēt sevi — ko tas nozīmē?

Es piekrītu apgalvojumam, ka cilvēks var būt laimīgs un piepildīts tikai tad, ja visa pamatā ir mīlestība un cieņa pret sevi. Tikai pēc tam nāk tuvākie cilvēki, ģimene, draugi un jebkurš cits cilvēks. Ja nespējam izjust mīlestību pret sevi, savu ķermeni tieši tādu, kāds tas šajā pasaulē ir nācis, tad nevaram pilnvērtīgi sniegt mīlestību citiem. Un tam nav nekāda sakara ar egoismu vai savtību, ko apkārtējie mēdz pārmest, lai kauninātu, ietekmētu vai kontrolētu cilvēku, liekot viņam noliegt pašam savas vajadzības.

Kā tad tu tagad domāsi par sevi? Vispirms taču jāparūpējas par visiem citiem! Droši vien kaut ko tādu no apkārtējiem ir dzirdējis katrs. Bet tā ir stipri pārprasta mīlestības izpratne. Vispirms ir jāparūpējas par savu veselību, pašsajūtu. Tad cilvēks ir gana spēcīgs, lai rūpētos arī par citiem.

Pat lidmašīnā ir instrukcija, ka skābekļa maska vispirms ir jāuzliek mammai, tikai pēc tam bērnam.

Fiziskā un emocionālā veselība — abas vienlīdz svarīgas

Lai cilvēks varētu pilnvērtīgi funkcionēt, izturēt gan fizisku, gan emocionālu slodzi, viņam ir jābūt veselam un ar stabilu emocionālo pasauli. Un par to var parūpēties tikai katrs pats, jo citi jau nezina, kas jums ir nepieciešams, kas traucē, sāp. To vislabāk zina tikai katrs pats. Tāpēc ir jāveido apziņa, ka tas viss ir ļoti svarīgi. Savas fiziskās un emocionālās vajadzības nedrīkst ignorēt, tās ir jāatpazīst un jāpiepilda.

  • Regulāras veselības pārbaudes

veselības parbaudeLai saglabātu labu fizisko pašsajūtu, ir jādomā par to, kādu dzīvesveidu izvēlas, kādu pārtiku lieto, cik daudz ikdienā ir fizisko aktivitāšu. Tāpat jāpievērš uzmanība vispārējam veselības stāvoklim, kas ir jāpārbauda regulāri. To var darīt gan pie ģimenes ārsta, gan doties pie tiešās pieejamības speciālistiem. Sievietēm regulāri jāpārbaudās pie ginekologa, arī ik pa laikam jāveic ultrasonogrāfija, lai pārliecinātos, ka ar reproduktīvo veselību viss ir kārtībā. Arī vīriešiem ir dažādas veselības pārbaudes, kas var būt ļoti nozīmīgas, lai laikus atklātu dažādas saslimšanas

  • Vairāk atpūtas un mazāk stresa

no stressBūtiski fizisko un emocionālo veselību ietekmē arī tas, kā parūpējamies par savu atpūtu. Tas attiecas uz regulāru un pilnvērtīgu miegu, izvairīšanos no stresa, pārslodzes, veselīgas un sabalansētas pārtikas uzņemšanu. Tāpat ir regulāri sev jāieplāno atpūta un brīvdienas.

Pārstrādāšanās ir diezgan bieži sastopama problēma, ko veicina nestabilā ekonomiskā situācija. Daudzi strādā vairākos darbos, tad vēl ir bērni un māja, citu radinieku vajadzības. Galu galā vairs nav ne mirkļa privātā laika un atpūtas brīžu, kad padomāt, relaksēties, atgūt spēkus. Lai sāktu atrast laiku sev un savām vajadzībām, atpūtai, sākumā tas var prasīt piespiešanos un izkāpšanu no savas komforta zonas. Bet tad, kad jau iesāk un regulāri ieplāno laiku sev, tad tas kļūst par patīkamu ieradumu, no kura vairs nav vēlēšanās atbrīvoties, jo tas tiešām uzlabo gan emocionālo, gan fizisko pašsajūtu.

Ne tikai justies, bet arī izskatīties labi

Tomēr sevis mīlēšana neapstājas tikai pie kārtīga miega un veselības pārbaudēm. Mēs katrs taču jūtamies daudz labāk, ja zinām, ka labi izskatāmies. Tas vairo pašapziņu un uzlabo noskaņojumu. Rūpes par savu ķermeni un tā izskatu ir daļa no mīlestības pret sevi. Protams, ka jāmīl sevi tādu, kādu daba ir radījusi, tomēr daudzas lietas ir pašu rokās un ļaujas uzlabojumiem, ja to vēlamies. Piemēram, zobārstniecība ir vieta, kur var iegūt skaistu un baltu smaidu. apinesklinika.lv sniedz profesionālus un plaša profila zobārstniecības pakalpojumus — labošanu, balināšanu, protezēšanu.

Problēmas ar zobiem ir izplatītas, bet tā nav nolemtība, jo labi speciālisti to spēj mainīt. Tāpat var izveidot labu frizūru, rūpēties par ādas veselību, arī sekot līdzi uzturam un aktivitātēm, saglabājot un veidojot tādu figūru, kas liek justies patīkami un skaisti.

Ir daudz un dažādu veidu, kā izrādīt mīlestību un rūpes nevis citiem, bet vispirms sev, jo paši sev esam vistuvākie cilvēki. Nav vērts ziedoties citu dēļ, jo vēlāk būs žēl gadu, kas aizgājuši, nemaz nepamanot sevi pašu.