Nepierādi sevi uz ceļa

Cik daudz avārijas situācijas jūs, mīļie šoferi, varat saskaitīt viena brauciena laikā? Cik daudz esat redzējuši pārgalvju, kas paskrien garām jums kā stāvošam? Diemžēl atbildot uz šiem jautājumiem jāatzīst, ka šoferi uzvedas ļoti nepieklājīgi un vairāk kā pārgalvīgi.

Neeksistē ātruma ierobežojumi

Tas brīdis, kad brauc ar atļauto ātrumu +10 kilometri stundā, nekur nesteidzies, bet aiz tevis krājas auto rinda. Un tu redzi, ka visi nervozi mīņājas un mirkšķina, tie, kas pamanās apdzīt noskatās uz tevi tādu skatienu, it kā tu brauktu ratos vai čunčinātu uz 40 kilometriem stundā. Vai man vienīgajam eksistē ātruma ierobežojumi, vai es vienīgais kaut nedaudz satraucos par sodiem, soda punktiem un, galu galā, par savu veselību un drošību uz ceļa? Vai arī man vienīgajam, muļķim, nav “gali” ceļu policijā?

Vienmēr priekšā – līdējs

Kā mēs visi mīlam tos šoferus, kas ielien priekšā. Piemēram, sastrēguma laikā, kad visi godīgi stāv rindā pie luksofora. Kādam jau vienmēr liekas īpaši “kruti” piebraukt priekšā un bezkaunīgi bāzt purnu rindas galā. Vēl visiem patīk šoferi, kuri apdzen un “iedod pa nažiem”. Ak, kā tādos brīžos gribētos to prātīgo šoferi iekaustīt tā, lai ilgi paliek atmiņā.

Pierādi sevi kartingos, nevis ielās

Uzruna tiem, kas sevi, iespējams, atpazina bezkauņas lomā – kartingi Rīgā ir pieejama izklaide. Lūdzu, ej un brauc tur, skrien, sacenties, lido, nedomā ar galu, ja vēlies. Ej izlādējies skrienot, nodarbojoties ar sportu, nevis braucot ar auto. Mīļais bezkauņa, tu neesi viens uz ielas. Dzīvojamās zonās, ja nezini, jābrauc ar 20 kilometriem stundā nevis tāpēc, ka kāds tā izdomājis vai policijai gribas nopelnīt, bet tāpēc, ka te staigā cilvēki, skraida suņi, mazi bērni spēlējas. Tu vēlies uz savas sirdsapziņas ko tādu?

Mīļie šoferi, uzruna visiem, kas brauc – beidziet sevi pierādīt uz ceļa. Klausiet CSDD reklāmas un brīdinājumus, nebrauciet dzēruši. Esiet uzmanīgi, neriskējiet ar savām un līdzcilvēku dzīvībām. Brauciet prātīgi.