Palīdzi radīt dizainu telpai, kurai nav dvēseles.

dizainsDizains ir veids, kā padarīt kaut ko unikālu. Telpu un interjera dizains, tērpu vai auto dizains – mēs mīlam ar acīm un vēlamies iegādāties skaistas lietas. Katrs iekārtojam savu dzīves telpu pēc savas patikas un vēlmēm. Izvēlamies krāsas, mēbeles, interjera elementus. Tāpat salonā aplūkojam auto, kas dizainiski šķiet pievilcīgs un tad apdomājam, vai pārējie tā kritēriji atbilst mūsu vajadzībām.

Bet kādas sajūtas pārņem satiekoties ar  bezgaumību? No tās izvairīties nevar, tā mūs vajā ik uz soļa. Apģērbs, kas šķiet darināts pāris minūšu laikā, neizvēloties ne fasonu, ne krāsas… Ēka, kas izskatās pēc pelēka koka kluča – nevienas ekstravagantas detaļas, fasāde bez sirds. Kā tas ietekmē mūsu pašajūtu?

Iedomāsimies parastu ārsta apmeklējumu. Vienmēr mums nākas gaidīt. Mēs redzam uzgaidāmo telpu. Zobārsta kabinets. Asociācijas? Balta telpa. Aromāts – kā jau pie zobārsta, medikamenti.  Skaņas – urbis, pacienta īdēšana. Telpā valda bailes. Kā padarīt šo telpu patīkamāku? Par to reti kurš ir padomājis, jo kāpēc gan domāt par telpu interjeru un dizainu tur, kur galvenais ir ārstniecība? Atbilde patiesībā ir ļoti vienkārša – pacienta komforta dēļ. Ieviesiet mūziku uzgaidāmajā telpā, ekrānu, kurā rāda domas novērsošus video, kaut vai multiplikācijas filmas!

Ārstniecības iestādēs parasti teju visas telpas ir bez dvēseles. Tajās trūkst prieka. Kāpēc apmeklējot ginekologu Rīgā nav manītas skaisti rozā krāsotas sienas, bērnu zīmējumi pie tām vai skaisti gleznojumi? Jo neviens ginekologs Rīgā vēl nav iedomājies, ka sieviete uzgaidāmajā telpā ir satraukta un vēlas redzēt sev apkārt ko patīkamu, just telpas dvēseli un siltu auru. Ārstniecības iestāde ir vieta, uz kuru reti nāk ar smaidu uz lūpām. Cilvēkiem labāk patīk būt mājās, savā īpašajā gaisotnē. Palūkojieties kā uz pozitīvu piemēru uz šo iestādi – http://www.vasaraudze.lv/pakalpojumi/ginekologija/, kur ir piedomāts pie tā, lai telpas būtu mājīgas un ar komfortu.

Ko darīt, lai ienestu mājīgumu tukšā, pliekanā telpā? Vienalga, vai tas būtu kabinets, kas pieder ginekologam Rīgā vai poliklīnikas uzgaidāmā telpa, vai ofiss – ieviesiet krāsas. Izpētiet, kādas krāsas cilvēkus nomierina, kādas uzmundrina. Apmeklējiet antikvariātu, lai savu ofisu uzprišinātu ar kādu senu dizaina elementu. Ticiet man, tas piesaistīs arī apmeklētāju uzmanību. Novietojiet nedzīvās telpas stūrī augu. Augs vienmēr padara telpu dzīvāku! Pat ginekols Rīgā novērtēs augu doto mieru uzgaidāmajā telpā. Zaļā krāsa nomierina, ziedošs augs pievērš sev uzmanību. Iespraudiet zaļas palmas zaros kādu mākslīgo taurenīti, kas padarīs apmeklētāja dienu raibāku! Ļaujieties iedvesmai.

Dodiet lietām otru dzīvību. Cilvēkiem patīk dizaina elementi, kas nav atrodami katrā mēbeļu salonā. Ja jūs esat zirglietu veikala īpašnieks, izrotājiet savas telpas ar vecām zirglietām, kas asprātīgi atjaunotas, nokrāsotas vai pāršūtas. Klientiem tas radīs interesi, viņi jutīsies nedaudz kā muzejā. Dariniet atpūtas krēslu, kurā jāsēž kā seglos vai tualetes papīra ruļļa turētāju labierīcībās, kas taisīts no veca laužņa. Uzmanība no klientiem GARANTĒTA!

Ja esat zobārsts un jums pieder privātprakse padomājiet par to, kā mazināt savu pacientu bailes. Uzlieciet uzgaidāmajā telpā ekrānu, kurā rāda smieklīgus video. Uz galda novietojiet kādu āķīgu spēli, kaut slaveno kubiku rubiku. Lieciet cilvēkiem aizmirst par sagaidāmo diskomfortu un bailēm. Dodiet savām telpām dvēseli – tāda ir atslēga!

Ideju ir simtiem. Bet pašas labākās idejas tomēr ir jūsos. Veltiet brīdi lai aplūkotu to, ko vēlaties atdzīvināt. Un, ticiet man, iedvesma pati pie jums atnāks. Atliek tikai sākt. Kaut vai ar baltu papīra lapu, iztēlojoties, ka tā ir istabas siena. Sāciet zīmēt. Vilkt līnijas. Un roka pati radīs īpatnēju dizainu. Ja nu tiešām šķiet, ka tā nav jūsu stiprā puse – lūdziet pēc palīdzības draugiem, paziņām… Katrā cilvēkā ir radošums. Tikai to vajag pamodināt. Veiksmi!