Pasaules Dabas Fonds – iesaistīties var ik viens

pasaules-dabas-fondsKatrs no mums var sniegt palīdzīgu roku videi un dabai. Mēs esam tie, kas atbildīgi par postījumiem, kas ik dienu tiek nodarīti florai un faunai visā pasaulē. Nekratiet galvas sakot – es jau neko, atbildīgi esam mēs visi. Tāpēc arī palīdzēt vajadzētu visiem, pēc labākās sirdsapziņas. Palīdzēt mums var Pasaules Dabas Fonds, tā ir īstā vieta, kur sākt savu labo darbu maratonu pasaules labā.

Kas ir PDF?

Pasaules Dabas Fonds – turpmāk saīsinājumā PDF, ir Latvijā reģistrēta sabiedriskā organizācija, kas darbojas kopš 1991. gada. 2005. gadā organizācija tika reģistrēta kā nodibinājums ar nosaukumu “Pasaules Dabas Fonds”.

2005. gadā Pasaules Dabas Fonds noslēdza sadarbības līgumu ar pasaulē ietekmīgāko dabas aizsardzības organizāciju – WWF. Vienotu mērķu sasniegšanai Pasaules Dabas Fonds un WWF īsteno kopīgas kampaņas un projektus.

PDF mērķis

Dabas aizsardzība, lai saglabātu ģenētisko, sugu un ekosistēmu daudzveidību, palīdzētu samazināt piesārņojumu un dabas resursu un enerģijas izšķērdīgu patēriņu.

PDF misija ir veidot nākotni, kurā cilvēki un daba dzīvo harmonijā.

  •       PDF nepakļaujas politiskām aktivitātēm. Līdzdalība PDF un piedalīšanās viņu rīkotajos pasākumos jūs nekādi neiesaistīs politiskās aktivitātēs. Daudziem šis punkts liekas ļoti būtisks, jo ir gana daudz cilvēku, kas no politikas vēlas turēties pa gabalu.
  •       PDF izmanto jaunākos zinātnes atklājumus, lai darbu padarītu vienkāršāku un rezultātus – ražīgākus.
  •       PDF ir par dialogu un pret karu. Viņi uzskata, ka visi jautājumi ir nokārtojami arī mierīgā ceļā.
  •       PDF veido labas attiecības ar partnerorganizācijām – kopā ir iespējams paveikt krietni vairāk labo darbu.

Ko MĒS varam darīt, lai palīdzētu, kā iesaistīties

  •    Kļūsti par atbalstītāju.

Ja negribas aktīvi iesaistīties, tam nav laika, tad palīdzi ar ikmēneša ziedojumu PDF. Katrs cents ir artava dabas atbalstam.

  •    Pērc PDF suvenīrus, tādējādi gan ziedojot, gan atbalstot ar nelielu reklāmu.
  •    Ja esi gana aktīvs – piedalies kā brīvprātīgais. PDF dažādus pasākumus rīko bieži, visā Latvijā. Palīdzīgas rokas vienmēr ir nepieciešanas!

Kā aizsargāt dabu neiesaistoties organizācijās

Viss ir mūsu pašu rokās. Mēs spējam aizsargāt dabu, dzīvniekus, floru un faunu. Ja nespējam fiziski palīdzēt lietus mežiem un dzīvniekiem Āfrikā, tad varam vismaz pasargāt, piemēram, Baltijas jūru.

Baltijas jūra ir viena no piesārņotākajām pasaules jūrām. Tajā nonāk bīstamie atkritumi un viss tas, ko lietojam ikdienā – sadzīves ķīmija, indes, veļaspulveri un skābes. Ja kaut viens cilvēks par to aizdomātos un pārietu uz ekoloģisku dzīves veidu, tad jūrā iekļūtu mazāk atkritumu.

Tomēr, ja paliksim pie domas – ko tad es viens tur varu palīdzēt, tad nekas arī nemainīsies. Šeit princips tāds pats kā naudiņas krāšanā – centu pie centa neliekot pie eiro netiksi.

Pastāv dažādi veidi kā apgūt zinības par dabas aizsardzību, piemēram, e-mācības. Kas ir e-mācības? Interaktīvi materiāli un lekcijas, kuras varat skatīties pie sava datora neapmeklējot nekādus kursus vai seminārus.

Virtuves krēsli var būt jūsu skolas sols, sieva – klasesbiedrs, sāciet apgūt jaunas zinības jau šodien.

Daba pati par sevi vairs sen jau kā nespēj rūpēties. Tas viss tikai dēļ cilvēka alkatības – izcirst, nogalināt, iegūt trofejas, pārņemt pasauli. Jo vairāk no mums iestāsies PRET šādu netaisnību, jo vienkāršāka paliks mūsu dzīve – tīrāka un ekoloģiskāka. Nepiepildīsim Sarkanās grāmatas, saudzēsim dzīvniekus un augus, ūdeni, ko dzeram un zāli pa kuru staigājam.