Pavisam atklāti. Dzemdības.

par-grūtniecībuSievietes dalās savā dzemdību pieredzē pavisam publiski kopš tā laika, kad parādījās internets. Pirms tam viss notika samērā slepeni, par dzemdībām nerunāja, tas bija samērā sensitīvs jautājums. Manuprāt, ar pieredzi ir jādalās, lai kāda tā nebūtu. Pats svarīgākais – dalīties arī ar pozitīvo, ne tikai ar savām negācijām, tādējādi nevis iebiedējot jaunās māmiņas, bet IEDROŠINOT!

Bailes no dzemdībām

bailes-no-dzemdībāmIr tik daudz sieviešu, kas baidās no dzemdībām jau pirms ir palikušas stāvoklī. Tas nav nekas īpatnējs, tas ir pavisam normāls un parasts dvēseles stāvoklis. Bieži vien šādas bailes rada līdzcilvēki – draudzenes, kolēģes, kuras “veiksmīgi” sabiedē sievieti ar saviem negatīvajiem stāstiem.

Kā cīnīties ar bailēm? Nedzemdēt bērnus? Tā nebūs izeja. Var mēģināt runāt ar kādu paziņu, draudzeni, kuras pieredze ir pozitīva, lai šī sieviete iedrošina. Ja šādas palīdzīgas rokas blakus nav, jāvēršas pie dūlām vai PEP mammām.

Pirmās emocionālās palīdzības mamma (PEP mamma) ir profesionāla atbalsta persona māmiņām ar mazuli no dzimšanas līdz trīs gadu vecumam. PEP mamma var būt pirmā izvēle gadījumos, kad māmiņai nepieciešama praktiska informācija vai arī emocionāls atbalsts, lai veidotu miera un prieka pilnas attiecības ar savu mazuli.

PEP mammas parasti dodas mājas vizītēs pie mammas vai visas ģimenes.

Kur laist pasaulē savu mazuli?

Viens no pirmajiem jautājumiem, kas uztrauc sievietes tuvojoties dzemdībām – kur laist pasaulē savu mazuli? Ir sievietes, kuras izvēlas mājdzemdības, dzemdēt bērnu savās mājās, savā gultā vai vannā, būt uzreiz mājās.

Ja nav iespējas to darīt mājās, bet ļoti gribas šo mājas vidi, ir iespējams doties uz speciāliem dzemdību centriem, kas ir radīti kā “mājas”. Šeit ir garantēta mājīga vide, nav stacionārs, nav slimnīca, toties visi speciālisti ir “pa rokai”.

Stacionāru izvēlas tomēr vairākums sieviešu. Gan tās, kuras baidās, jo blakus pavisam noteikti ir lērums ārstu… Gan tās, kurām pirmais mazulis – jo nevar paredzēt, kā viss izvērtīsies… Gan tās, kurām iepriekš bijuši kādi sarežģījumi, jo slimnīcā tomēr IR drošāk.

Kļūda, ko atkal pieļauj sievietes – lasa atsauksmes un komentārus no citām sievietēm. Ieteikums – dzemdību iestādi izvēlēties PAŠAI. Doties vizītē, apmeklēt, paskatīties, aprunāties, nevis paļauties uz “glupiem” interneta komentāriem.

Attieksmes jautājums!

“Kā tu pret mani, tā es pret tevi!”

Šis princips darbojas visur, arī dzemdību iestādēs. Ja sieviete ierodas JAU negatīvi noskaņota, nevēlas vai neprot sadarboties, neklausa un neklausās – kāds var būt iznākums pacienta un ārsta sadarbībai? NEGATĪVS!

Sievietei jāierodas dzemdēt kā uz randiņu, uz tikšanos, kura katrā gadījumā vainagosies ar lielāko panākumu – mazuli uz punča un lielu mīlestību. Pie šāda principa arī jāpaliek!

Vīrieša atbalsts

Vai vīrietim būt blakus dzemdībās – neviens nekad nepateiks pareizo atbildi uz šo jautājumu!

Sievietei, pirmkārt, jāieklausās SAVĀS sajūtās. Ja dziļi sirdī “sēž” vēlme procesu baudīt vienai, tad tā arī jādara! Tas pats attiecas arī uz gadījumu, ja vīrietis īsti nevēlas vai nešķiet gatavs piedalīties.

Vīrietis var arī atnest ziedus, kad mazais piedzimis. Puķu piegāde ir patīkams pārsteigums mammai, ja tētis nevar ierasties uzreiz! Puķu piegāde Rīgā ir ērts pakalpojums! Puķu piegāde Rīgas Dzemdību namā ir samērā bieži redzēta, tā stāsta personāls, tas nebūt nav nekas neparasts. Puķu piegāde mammai un jaundzimušajam – pirmais pārsteigums pēc “labi padarīta darbiņa”.