Pēc ziemas jāsaved kārtībā auto

auto remontsPēc ziemas gribam rosīties un sakopt gan sevi, gan savu apkārtni. Rīkojam talkas, mājas ģenerāltīrīšanu, uzsākam diētas un atceramies ceļu uz skaistumkopšanas salonu, sporta klubu. Un pavisam noteikti jūtam arī vajadzību parūpēties par savu auto.  

Ko būtu vēlams darīt sava auto labā pēc ziemas? Svarīgākais jau noteikti ir ritošās daļas pārbaude un ziemas riepu nomaiņa pret vasaras sezonai piemērotām riepām. Var gadīties, ka jāiegādājas un jānomaina kādas auto detaļas, jo ziemas apstākļi un bedres ir pabojājuši auto stāvokli. Tā kā pēc ziemas jau tāpat var būt daudz izdevumu par auto uzturēšanu, tad nākas meklēt lētas auto detaļas, lai izdevumi par auto remontu būtu mazāki.

Pēc ziemas droši vien arī auto virsbūve neizskatās tik labi, tāpēc ir vērts aizvest auto uz pilnu profesonālo apkopi, kas ietver ne tikai salona tīrīšanu, bet arī virsbūves mazgāšanu, pulēšanu, vaskošanu, lukturu pulēšanu. Tas uzreiz piešķirs automašīnai svaigu izskatu, tā izskatīsies koptāka un jaunāka.

Tomēr jārēķinās, ka ziemas slidenos ceļus pavasarī nomainīs tādi, kas būs klāti ar nepatīkamām bedrēm. Vietām jau var manīt ceļu uzturētājus, kuri lāpa bedres kritiskākajās vietās, bet tas problēmu kopumā nemazina. Tāpēc vēl arī pavasara slapjais un dubļainais laiks var uzlikt jūsu automašīnai zināmus pārbaudījumus. Bet, kad jau ceļi būs nožuvuši, salāpīti un nogreiderēti, tad braukšana būs daudz patīkamāka.

Rūpes par savu auto ir loģiskas, ja gribam, lai tas kalpo pēc iespējas ilgāk, lai braukšana ikdienā ir bez liekiem starpgadījumiem. Jo regulārāk auto tiek nogādāts servisā, veikta apkope un laicīgi nomainītas detaļas, jo auto kalpos labāk. Zināms, ka daudzi sāk savam auto pievērst uzmanību tikai pirms tehniskās apskates. Un tad atklājas, ka remontā jāiegulda tiešām daudz naudas. Tad vēl jāmaksā par tehnisko apskati, ceļa nodokļi. Summa, kas iztērēta, var šķist tiešām iespaidīga. Tāpēc pavasaris būs īstais brīdis, lai apkoptu ne tikai savu māju, pagalmu un sevi, bet arī savu automašīnu.