Pirkumu plānošana — kāpēc un kā to darīt

kā izvairīties no neplānotiem pirkumiem un plānot savu budžetuViena no metodēm, ko iesaka izmantot, lai uzlabotu savu finanšu situāciju, ir pirkumu plānošana. Nevar noliegt, ka šai metodei ir daudz plusu, kas var noderēt ikvienam, kura attiecības ar naudu un tās tērēšanu ir ne tās veselīgākās. Pirkumu plānošana var sniegt vairākus nozīmīgus ieguvumus.

 • Palīdzēt izvairīties no spontāniem pirkumiem.
 • Samazināt tēriņus par neplānotiem un pat nevajadzīgiem pirkumiem.
 • Var iemācīties labāk plānot savu ikmēneša, gada un pat lielāku budžetu.
 • Plānojot pārtikas pirkumus, var ievērojami samazināt izmestās pārtikas daudzumu un samazināt izdevumus par pārtiku.
 • Plānojot pirkumus, var vairāk koncentrēties uz labāko izvēli un preces kvalitāti.
 • Labu preci var iegādāties par zemāku cenu, jo ir laiks izpētīt piedāvājumu vai pat sagaidīt izdevīgas atlaides.
 • Plānojot pirkumus, ir iespēja apdomāt, vai šī lieta vispār ir nepieciešama. Būsiet pārsteigti, cik bieži nonāksiet pie secinājumu, ka pirkums nemaz nav akutāls.

Šie nebūt nav visi ieguvumi, ko sniedz plānveida iepirkšanās. Katram šie ieguvumi var būt atšķirīgi un individuāli, vadoties pēc viņa dzīvesveida, vajadzībām un finanšu plūsmas.

Kā plānot iepirkšanos

izveidojiet un ņemiet līdzi uz veikalu iepirkumu sarakstu. Tas jums ļaus kontrolēt neplānotos pirkumus daudz efektīvākTālāk daži noderīgi padomi, kas palīdzēs sekmīgāk plānot iepirkšanos.

 • Noteikti pierakstiet, ko plānojat pirkt nedēļas un mēneša ietvaros. Varat arī jau plānot pirkumus gadam. Svarīgi to pierakstīt. Var izmantot aplikāciju vai papīra blociņu, plānotāju. Pierakstot labāk varat sadalīt finanses un pārdomāt, kas patiešām no tā visa ir nepieciešams.
 • Pārtiku būs vieglāk pirkt, ja visai nedēļai jau sastādīsiet maltīšu plānu. Atliks tikai sarakstīt vajadzīgos produktus. Vairāk par maltīšu plānošanu:

http://www.seekthesimple.com/2017/02/19/kapec-mes-planojam-savu-edienkarti/.

 • Pirkt apgērbu, apavus un aksesuārus būs daudz vieglāk, ja izmantosiet kapsulas garderobes principus. Sāciet ar skapja revīziju. Atstājiet tikai to, kas patīk un ko ir viegli kombinēt. Tad nebūs problēmu ik pa laikam piepirkt kaut ko klāt.

Vairāk par kapsulas garderobi lasiet:

https://revolucija.eu/kapsulas-garderobes-pamati-ar-ko-sakt-lai-atvieglotu-sev-dzivi/47654.

 • Meklējiet atlaides un pērciet lietotu. Labas lietas ir vērts pameklēt un pagaidīt. Kvalitāte ir svarīgs faktors. Nepērciet lētu nieku, bet pagaidiet labas cenas kvalitatīvām. Piemēram, ja vajag jaunas saulesbrilles, nav laba doma tās pirkt lielveikalā pie kases. Tā vietā var pasekot, kad būs izdevīgas cenas, piemēram “Vision Express” veikalos. Ja pameklē, arī second hand veikalos var atrast īstas “pērles” — zīmolus un augstu kvalitāti.