Reiz pienāk laiks mugursomu nomainīt pret mājas atslēgām

Jaunībā, kad esi viens un brīvs, ar miljons idejām galvā, dzīve ar dažām mantām, kas satilpst vienā mugursomā, ir romantiski vilinoša. Tā ir viegli, jo var bez problēmām doties tur, kur acis rāda un sirds sauc.

Ja gribu, braucu uz ārzemēm strādāt kā brīvprātīgais vai budžeta versijas ceļojumos. Netraucē arī dzīve kopmītnēs vai hostelī, jo galvenais, ka ir vieta, kur pārlaist nakti. Ja kaut kas nepatīk, paņem savu mugursomu un dodies tālāk. Bet tā nevar dzīovt mūžīgi. Ceļš un piedzīvojumi tomēr kādā brīdī savu kausu ir piepildījuši tik tālu, ka ir vajadzīgs arī kāds enkurs, kas visu šo bagāžu var saturēt.

Iegūt savu privāto telpu

Un tad nevilšus sākam ilgoties pēc sava kaktiņa, savas gultas un grāmatu plaukta, pēc sava iemīļotā dīvāna un vietas, kur netraucēti pavadīt laiku kopā ar mīļoto cilvēku. Brīdī, kad veidojas ģimenes aizmetņi, ikviens vēlas iekārtot savu mājokli. Tas ir loģisks un dabisks process.

Ceļojumi, atpūta, brīvība — to visu var paturēt, tikai pārvēršot jaunā kvalitātē, jo tagad vienmēr būs sava vieta, kur atgriezties.

Īrēt mājokli vai pirkt?

Bet ideja un vēlme ir tikai procesa pirmā daļa, jo pēc tam seko kaut kas tik liels un biedējošs kā īstā risinājuma meklējumi. Tikt pie sava mājokļa var dažādos veidos. Un neviens no tiem nav īpaši viegls vai pateicīgs, katram sava garoziņa. Protams, ka var palaimēties ar mantojumu, kas ir lieliskā stāvoklī, bet tā notiek tikai retajam, pārsvarā ir dilemma starp  — pirkt vai īrēt.

Jaunie, kuri baidās no saistībām un vēl īsti nesaprot, ko tad grib, labāk izvēlas īrēt, jo te ir vieglāks atkāpšanās ceļš. Bet jāsaka, ka īrēšana nebūt nav tas finansiāli izdevīgākais un tālredzīgākais risinājums. Par to pašu naudu varētu tikt maksāts hipotekārais kredīts. Un pēc kādiem gadiem, piemēram, pieciem vai desmit mājoklis jau būtu jūsu.

Hipotekārais kredīts ir stabilajiem, plānotājiem un atbildīgajiem — un tādam kādā dzīves brīdī gribas vai vajag kļūt katam.

Mājokļa kredīts ļauj iegūt savu sapņu mājokli jau šodien, bet maksāt par to rītdien un parītdien.

Zināms, ka kredītiem ir daudz skeptiķu, kuri netic šai finanšu sistēmai un saredz tikai slikto pusi, bet rezultāti taču paši par sevi ļauj secināt, kas ir izdevīgāk. Maksāt pa īri milzīgas summas un pēc desmit gadiem būt joprojām bez sava mājokļa? Vai šo īres naudu vai pat mazāku summu maksāt par hipotekāro kredītu un pēc šiem gadiem jau zināt, ka īpašums pilnībā ir jūsu. Vairs nav ne īres, ne kredīta maksājumu.