Sejas kopšanas pamatlikumi, kas jāzina katrai sievietei

Sejas kopšanaSeja ir viena no cilvēka vizītkartēm, it īpaši sievietēm. Dažādi skaistuma standarti lielā mērā tiek attiecināti tieši uz seju, tomēr seja ir arī tā, kas pauž cilvēka individualitāti un personību. Seja pauž emocijas un noskaņojumu. Seja ir arī tā, kas liecina par cilvēka aptuveno vecumu. Sievietes sejas kopšanai un izdaiļošanai velta daudz laika, jo vēlas izskatīties labi. Tāpēc šoreiz atgādināsim par dažiem sejas kopšanas noslēpumiem un knifiņiem, ko vērts zināt ikvienai sievietei.

Kāds ir sejas ādas tips

Lai saprastu, kā un ar kādiem līdzekļiem kopt savu sejas ādu, ir jānoskaidro, kāds ir sejas ādas tips. Vislabāk, ja to dara dermatlogs vai kosmetologs, kuriem ir specifiskas zināšanas, lai novērtētu ādas stāvokli. Lai sejas kopšana un kopšanas līdzekļi iedarbotos vislabāk, tie jāizvēlas atbilstoši savas ādas īpatnībām. Piemēram, ja āda ir vairāk sausa vai taukaina, tad būs jāizmanto cita ādas kopšanas pieeja un līdzekļi, lai sasniegtu labu rezultātu — tīru un skaistu ādu. Ja āda ir jutīga un problemātiska, arī tad dermatologs būs īstais speciālists, pie kā vērsties pēc palīdzības un ieteikumiem ādas kopšanā.

Pamatu pamats — sejas ādas attīrīšana

Skaistas un koptas sejas ādas pamatā ir pareiza tās tīrīšana un attīrīšana. Ādas attīrīšanai var izmantos putas vai pieniņu, arī micelāro ūdeni, kas noņem gan kosmētiku, gan pa dienu uzkrātos netīrumus. Tomēr jāatceras ik pēc dažām dienām izmantot pamatīgāku tīrīšanu, kas ļaus nolobīties vecajam ādas slānim. Tam noderēs jebkurš ikdienā lietojams skrubis sejai. Tādu var gan iegādāties veikalā, gan pagatavot no virtuvē pieejamām ēdamlietām. Vienmēr ātri lietojams un ērts risinājums, kas neko nemaksā, ir kafijas biezumi, kas der kā skrubis ne tikai sejai, bet arī visam ķermenim.

Tāpat regulārai jāatceras par kādu specīgāku serumu un sejas masku lietošanu. Lai gan tās sejas kopšanā tomēr ir ekstras, tas sniedz lielisku un pamanāmu efektu, tāpēc ir to vērts, jo āda kļūs ievērojami gludāka, dzīvīgāka un mirdzošāka.

Sejas kopšanas līdzekļi — jo dabīgāki, jo labāk

Domājot par to, kādus sejas kopšanas līdzekļus veikalā pirkt vai nepirkt, vienmēr ir labāk skatīties uz tādiem, kuru sastāvā ir dabiskas un organiskas sastāvdaļas. Izvēloties sertificētu organisko kosmētiku, āda netiks piesārņota ar nevajadzīgām vielām, kas galu galā taču uzsūcas organismā. Lai zinātu, kurš ražotājs ir izgājis vajadzīgo sertifikāciju, uz iepakojuma jāmeklē apzīmējums ECOCERT, kas ir apliecinājums tam, ka ražotājs nekrāpjas un nemelo par kosmētikas sastāvu un izmantoto sastāvadaļu izcelsmi. Arī dermatologs piekritīs, ka tā ir vislabākā sejas kopšanas līdzekļu izvēle.

Aizsargā sejas ādu no UV stariem

Izvēloties sejas kopšanas līdzekļus un krēmus, jāatceras, ka sejas āda no UV satriem ir jāsargā ne tikai pludmalē. Tas ir jādara visu laiku, jo saule taču iedarbojas uz sejas ādu jebkurā vietā un laikā, kad esam ārā. Ikdienā jāizvēlas krēms ar nelielu vai vidēju SPF aizsargfiltru, bet, dodoties uz pludmali, jau var izvēlēties specializētos krēmus ar augstāku aizsardzības pakāpi. Ja īsti nav skaidrības, kādus aizsarglīdzekļus labāk izvēlēties, rekomendācijas sniegs dermatologs, kurš zinās, kā konkrēto ādas tipu labāk pasargāt no UV stariem.

Tautas metodes un dabas veltes sejai

Ne vienmēr skaistas sejas ādas recepte ir meklējama tikai tūbiņās no veikalu plauktiem. Daudz ko noderīgu var atrast un izmantot no dabas piedāvātajām veltēm. Vasara un rudens ir īstais laiks, lai izmantotu sejas maskām un kopšanai gan ogas, gan augļus, gan citas dārza veltes. Dažādas receptes, kā pagatavot šādus kopjošus līdzekļus, var atrast internetā.

Te jau dažas idejas:

https://skaistumsunmode.espati.lv/index/view/raksts/DABIGAS-maskas-sejai—13-receptes/id/1937/.