Vai skursteņslauķis šovasar jau bija jūsu mājā?

skursteņslauķis-uz-jumtaPēdējo dienu drēgnais un lietainais laiks liek ar lielāku sajūsmu skatīties uz siltajām drēbēm un domāt par to, ka jāsāk sildīt telpas. Patīkami silts kamīns noteikti ir tā lieta, kas var uzlabot drēgnu vakaru. Tomēr apkures sezonu var uzsāk tikai tad, ja ir veikti visi drošības pasākumi attiecībā uz apkures iekārtu un dūmvadu.

Ugunsdrošības eksperti atgādina, ka vismaz reiz gadā ir jāveic dūmvada tīrīšana.

Un vislabāk šo pienākumu uzticēt sertificētam skursteņslauķim, jo viņš ne tikai veiks dūmvada profesionālu tīrīšanu, bet arī novērtēs tā tehnisko stāvokli, kas ir ļoti būtiski. Dūmvads ar laiku var zaudēt savas īpašības un kļūt nedrošs. Un tas ir laikus jāatklāj, kā arī uzreiz jāveic attiecīgie pasākumi, lai dūmvadu atkal padarīt drošu un izmantojamu apkures sezonā.

Un te jāatgādina skumjā statistika, ka Latvijā gada aukstajos mēnešos lielākā daļa ugunsgrēku notiek tieši apkures iekārtas un dūmvada dēļ. Tie nav droši, nav iztīrīti vai arī tiek nedroši lietoti.

Tāpēc tagad noteikti ir pēdējais brīdis, lai zvanītu skursteņslauķim un vienotos par apmeklējumu. Tā kā darba grafiks viņiem ir noslogots, tad šo soli nevajadzētu atlikt uz vēlāku laiku. Skursteņa tīrīšana arī ir ļoti būtiska, lai nebūtu problēmu ar apdrošinātājiem. Ja tiešām notiek ugunsnelaime, tad apdrošinātājs var atteikties izmaksāt kompensāciju, ja īpašnieks nevarēs pierādīt, ka apkures sistēmai nav veikta regulārā apkope.

Ja apkopes laikā tiek atklāti skursteņa bojājumi vai arī ir plānots ierīkot modernu apkures iekārtu, tad jādomā, kā pielāgot dūmvadu un padarīt to drošu. Nerūsējošā tērauda caurules ir populārākā izvēle, jo tās var ievietot jau esošajā dūmvadā, kā arī uzstādīt atsevišķi, samontējot vajadzīgo konstrukciju. Arī nerūsējošā tērauda caurules cena ir izdevīga, ja salīdzina ar citām iespējām. Un šos darbus var paveikt gana ātri, nav mājās nekas jājauc, jāpārmūrē, kas aizņem daudz laika un arī dārgi maksā.

Lai jūsu mājā rudens ienāk silti un droši!