Vai tu katru gadu apmeklē šos veselības speciālistus?

vizīte pie ārsta

Laba veselība nav tikai dāvana no vecākiem un dabas. Laba veselība ir arī katra paša rūpes par savu ķermeni un garu, jo nevar arī nošķirt fizisko no garīgās veselības. Labi zinām, ka tās ir cieši saistītas. Profilaktiskas veselības pārbaudes ir viens no efektīviem veidiem, kā uzraudzīt savu veselību, laikus atklāt saslimšanas un efektīvāk tās arī ārstēt.

Pārbaudīties, kamēr vēl nav sūdzību, nozīmē būt soli priekšā slimībai.

Ir vairāki speciālisti, kurus ik gadu jāapmeklē katram no mums. Kuri tie ir un kāpēc, par to lasiet tālāk tekstā.

Ģimenes ārsts

Ģimenes ārsts ir tas, kurš redz jūsu veselības kopainu, pārzina jūsu un ģimenes slimību vēsturi, pārbauda būtiskākos veselības rādītājus, seko asins ainai. Ja arī nav nekādu sūdzību, reizi gadā vajadzētu doties pie ģimenes ārsta, kurš izmērīs asinsspiedienu, izklausīs elpceļus, sirdi, nozīmēs veikt asins analīzes, lai pārliecinātos, ka visas organisma sistēmas strādā atbilstoši normai.

Zobārsts un zobu higiēnists

Veseli zobi arī ir viens no labas veselības stūrakmeņiem. Tā kā zobu labošana ir tik dārgs pakalpojums, noteikti ir vērts sekot to veselībai, regulāri kopt un arī reizi gadā veikt zobu higiēnu, un doties pie zobārsta uz profilaktisku pārbaudi.

Ginekologs vai urologs

Gan sievietēm, gan vīriešiem ir jāseko līdzi savai reproduktīvajai veselībai, jo šajā jomā bieži vien atklāj nepatīkamas saslimšanas, ir augsts onkoloģisko slimību risks. Ginekologa apmeklējums sievietei aizņems vien 30 minūtes, bet var izglābt dzīvību. Vīriešiem tas ir urologs, kurš pārliecināsies gan par prostatas, gan citu orgānu veselību.

Acu ārsts

Mūsdienās, kad ir tik daudz dažādu tehnoloģiju, ekrānu, pie tiem pavadītais laiks ir ļoti garš, noteikti jāseko savu acu veselībai. Redzi vajadzētu pārbaudīt vismaz reizi 1-2 gados. Pie acu ārsta jāvēršas arī tad, ja dzīvesveids saistīts ar palielinātu slodzi acīm, rodas acu nogurums, tiek novērots acu sausums, jutīgums, jo tad būs iespēja laikus novērst nopietnākas problēmas.