Veselības aspekti, kuriem vasarā jāseko īpaši

Vasaru sagaidām ar lielu sajūsmu un vēlmi tā kārtīgi atpūsties. Tomēr vasarā nevajadzētu aizmirst arī par rūpēm, kas attiecas uz veselību un labsajūtu. Ir vairāki aspekti, kas aktuāli tieši vasaras laikā. Tiem vajadzētu pievērst uzmanību, kā arī vajadzības gadījumā vērsties pie ārsta pēc palīdzības.

 

  • Sargāt ādu no saules

 

aizsardzība pret saule Saule patīk visiem, tā rada labsajūtu un laimi, dzīve šķiet daudz patīkamāka. Tomēr saules stari ne tikai lutina, bet arī var kaitēt, ja pārāk ilgi uzturas tiešā saulē. Tāpēc noteikti vasarā jāizmanto ādai atbilstošs saules aizsargkrēms, jālieto galvassega. It īpaši tas attiecas uz bērniem. Ādas saslimšanas, kas var rasties no saules, neattīstās vienā dienā, bet sekas var parādīties pēc vairākiem gadiem, kad jau radusies nepatīkama situācija. Tāpēc ādas pasargāšanai no saule ultravioleto staru ietekmes ir jāpievēršas ļoti nopietni. Pēdejos gados eksperti apgalvo, ka saules radiācija ir kļuvusi aktīvāka. Vēlmē pēc skaista iedeguma jāspēj sabalansēt ar rūpēm par savas ādas izskatu un drošību.

 

  • Uzmanīties no nagu sēnītes

 

senesVasarā arī mīlam staigāt basām kājām, staigājam pludmales smiltīs, izmantojam kopējās ģērbtuves. Kur ir mitrums un siltums, tur ir ideāla vide kāju un nagu sēnītei. Vasarā tā var būt aktuāla problēma. Nevienam taču negribētos vairākas nedēļas vasarā pavadīt, ārstējot kāju un nagu sēnīti. Tāpēc katram pašam jādomā, kā no tās sevi pasargāt. Jāievēro apavu un personīgā higiēna, pludmalē jāizmanto tam piemērotas čības, ko jālieto arī dušā un ģērbtuvēs, lai izslēgtu iespēju saslimt ar šo nepatīkamo kaiti, kas nemaz nav tik ātri izārstējama.

 

  • Sargāt savu intīmo veselību

 

Saule, siltums, ūdens, pieguļoša veļa un apģērbs arī var kaitēt intīmajai veselībai, tāpēc jāseko, vai nerodas diskomforts. Sievietēm intīmā veselība ir ļoti jutīga, to var ātri ietekmēt dažādi ārēji apstākļi. Tāpat arī vasarā daudz vairāk sanāk ļauties romantikai, atpūsties un izbaudīt attiecības ar mīļoto cilvēku. Ja ir aizdomas par intīmās veselības pasliktināšanos, labāk jau laikus jāapmeklē ginekologs. Vasarā ir gan dažādu infekciju, gan iekaisumu risks, tāpēc īpaši jāseko personīgajai higiēnai, jāizvēlas elpojošs un ne pārāk ciešs apģērbs. Ginekologs var sniegt rekomendācijas, kā labāk parūpēties, lai vasarā nebūtu jāsastopas ar nevēlamām intīmās veselības problēmām.

 

  • Sekot līdzi bērnu drošībai

 

sargāt  bērnusPieaugušajiem vasarā ir atbildība ne tikai par savu drošību un veselību, bet arī par bērniem. Viņi ir īpaši jāpieskata. Tas attiecas uz atrašanos saulē, atpūtu pie ūdens, dažādām aktivitātēm. Bērnu traumatisms vasarās ir ļoti augsts. Tāpat rūpīgi jāseko higiēnai, lai mazinātu iespēju saskarties ar baktērijām un vīrusiem, kam vasarā ir īpaši labvēlīga vide. Jāmazgā augļi un ogas gan no sava dārza, gan veikalā un tirgū pirktie, jāseko, lai bērni uzņem pietiekami daudz šķidruma, jāuzmanās no pārkaršanas, kas ir ļoti bīstama. Vasara ir atpūtas un izklaižu laiks, tomēr tā visa laikā vienmēr jāpatur prātā veselības un drošības jautājumi, jo, kā liecina mediķu un glābēju pieredze, viņiem darba šajā laikā nekad netrūkst. No atpūtas līdz nelaimei parasti ir tikai viens solis.