Vīriešu veselība pēc 40 — delikāts jautājums

adult-career-clipboard-1919236

Vīrietis un ārsta apmeklējums bieži vien ir lietas, kas atrodas tālu viena no otras. Vairumam vīriešu nepatīk apmeklēt ārstus, viņi no tiem vairās un pat baidās. Parasti draudzenes un sievas ir tās, kuras mudina doties pie ārsta, piesaka vizītes vai pat dodas līdzi pie ārsta, jo viņām rūp savu vīriešu veselība.

Jaunībā varbūt tas vēl nav tik traki, ja kopumā veselība laba, tad arī bez biežākas ārstu apmeklēšanas vīrietis itin labi var iztikt. Tomēr vecumā pēc 40 ikvienam vīrietim pret savu veselību jāattiecas daudz vērīgāk, kā arī ārsti jāsāk apmeklēt ne tikai tad, kad ir kādas sūdzības, bet arī profilaktiski.

Regulāras vizītes pie ģimenes ārsta

Neskatoties uz to, ka pašsajūta ir laba, vīriešiem vecumā pēc 40 vismaz reizi gadā vajadzētu apmeklēt savu ģimenes ārstu, lai veiktu profilaktiskas veselības pārbaudes un sekotu līdzi galvenajiem rādītājiem. Ārsts izmērīs asinsspiedienu, nozīmēs asins analīzes, izklausīs sirdi, plaušas. Šajā vecumā jāsāk sekot holesterīna līmenim asinīs, kas vīriešiem bieži mēdz būt paaugstināts. Tāpat paaugstinās sirds un asinsvadu saslimšanu riski. Tam visam profilaktiskā veidā vislabāk spēs sekot līdzi ģimenes ārsts, kurš aizdomu gadījumā norīkos uz detalizētākām pārbaudēm pie citiem speciālistiem.

Pēc 40 jādodas pie urologa

Urologs ir viens no ļoti svarīgiem ārstiem vīriešiem vecumā pēc 40. Dati liecina, ka jau pēc 40 gadu vecuma apmēram puse vīriešu piedzīvo problēmas ar prostatu. Ļaunākajā gadījumā tie ir prostatas audzēji, kas nopietni apdraud vīriešu veselību un dzīvību. Ņemot vērā, ka pie ārsta vīrieši dodas tikai galējā situācijā, tad visbiežāk šo kaiti atklāj jau vēlīnā stadijā, kad ārstēšana ir ļoti grūta vai pat nesekmīga.

Tāpēc ir ļoti būtiski jau laikus sākt apmeklēt urologu un veikt profilaktiskas prostatas pārbaudes, lai atklātu saslimšanas jau to agrīnā stadijā, kad tās ir sekmīgi novēršamas. Tāpat prostatas traucējumi var ietekmēt vīrieša seksuālo un urinēšanas funkciju, kas ievērojami pazemina dzīves kvalitāti. Bet urologs var sekmīgi palīdzēt jau samērā ātri atjaunot dzīves kvalitāti.