Zobu higiēna veselīgam smaidam

zobu-higiēnaKad sāp zobs un pie zobu daktera jādodas piespiedu kārtā, tad jau ir par vēlu domāt par zobu regulāru tīrīšanu, mutes skalošanu un zobu diegu. Par šīm lietām ir jādomā laikus, jāievēro higiēna zobiem, mēlei un mutes dobumam kopumā. Kā nekā, tieši mutē ir visvairāk baktēriju, vairāk kā uz tualetes poda malas, ticiet vai ne.

Katram cilvēkam, kā bērnam tā pieaugušam ir jāapmeklē zobu higiēnists. Tas būtu jādara vismaz vienu reizi gadā. Speciālists pārbaudīs kopējo mutes dobuma veselības stāvokli kā arī katra zobiņa veselības stāvokli. Ja tiks atklāts, ka kāds zobs sācis bojāties, tad to ātri un operatīvi varēs salabot, jo tas nebūs paspējis stipri sabojāties.

Zobu higiēna neaizņem daudz laika un ir pavisam nesāpīgs process. Katrā ziņā zobu higiēna reizi gadā ir daudz labāks variants nekā sāpīga, dārga, laikietilpīga zobu labošana tad, kad jau sāpes ir neizturamas un zobu rindas tikai retinās.

Ja šī procedūra tiek veikta regulāri un savlaicīgi, tad iespējams izvairīties no lēruma problēmām un ietaupīt kaudzi naudas par zobu labošanu. Higiēnu var veikt arī grūtniecēm, procedūra nav kaitīga gaidāmajam mazulim un māmiņai.

Ļoti svarīgi higiēnistu apmeklēt bērniem. Pie ārsta var doties jau tad, kad mutē parādās paši pirmie zobiņi. Daktere mazulim pastāstīs par zobiņu kopšanu, parādīs, kā to pareizi darīt un apskatīsies pirmos zobiņus. Protams, bērns pats šādu informāciju tik agrā vecumā vēl apgūt nespēj, tāpēc drīzāk šī vizīte ir priekš vecākiem. Jo tieši mamma vai tētis būs tie cilvēki, kas tīrīs bērna zobiņus un pārbaudīs, vai mutītē viss ir kārtībā līdz nākošajai ārsta apskatei.

Katrs pats var ievērot (un tas ir obligāti jādara) zobiņu higiēnas procedūras savās mājās. Jāatceras, ka mutes dobums jātīra regulāri. Jā, ne tikai paši zobi, bet visa mute. Jānotīra mēle, mute jāizskalo pēc zobu tīrīšanas.

Ar zobu birsti nevar piekļūt spraugām starp zobiem, tāpēc šīs vietas vienmēr paliek neiztīrītas! Jums šķiet, ja zobi ir tīri, bet patiesībā… Tieši tāpēc būtu jāizmanto zobu diegs. Ja īsti nav skaidrs, kā tas darāms, jākonsultējas ar savu zobārstu, kas noteikti palīdzēs. Tāpat būtu vērtīgi visu mutes tīrīšanas procesu noslēgt ar mutes skalojamo līdzekli. Protams, kārtīga zobu tīrīšana aizņem samērā daudz laika, tomēr tas ir vajadzīgs, lai jums nerastos diskomforts un lai zobi būtu veselīgi un izskatītos lieliski.

Smaids ir katra cilvēka rota. Skaists smaids piesaista uzmanību. Bet zobu rindā iztrūkstoši zobi liek šaubīgi skatīties uz cilvēka statusu un sociālo stāvokli.

Esiet uzmanīgi pret saviem zobiem, tie neataug un nenomainās. Saudzējiet tos.